Impresii dupa concert - Bucuresti 27-06-2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Cristina wrote:nici nu imi trece prin cap ca artistul a fost homosexual ...
Nu ca asta ar fi ceva rau...(citat din Seinfeld)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

absolut. nu am absolut nimic cu respectivii si nu fac nici o diferenta intre omul heterosexual si omul homosexual.
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

hai ca si-au mai recuperat din greseli :) http://www.jurnalul.ro/stire-muzica/ram ... 49100.html ce fete au, zici ca sunt din ceara, mai ales Flake :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

rocky_stein wrote:hai ca si-au mai recuperat din greseli :) http://www.jurnalul.ro/stire-muzica/ram ... 49100.html ce fete au, zici ca sunt din ceara, mai ales Flake :lol:
Oare poza e facuta la Bucuresti? :? Parca nu prea samana cu ce am vazut eu pe scena :lol: :lol: Sau eram prea hyper?
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

seamana mult, sau poate eram mai multi hyper :lol: oricum Flake e sigur la fel cum a urcat pe scena, aceeasi costumatie si daca ma uit mai bine la fel pentru toti :)
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Da, poza e facuta la Bucuresti in pavilionul din Romexpo unde au avut garderoba, dar stirea (preluata la fel in toata media) mi se pare ciudata. Eu stiam ca e vorba de disc de aur, si ca discul de platina se da la un milion de unitati vandute. E adevarat, in cazul de fata au primit pt vanzari in Bulgaria si Romania, dar si asa mi se pare f mult...

"The International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) awards the IFPI Platinum Europe Award for album sales over one million within Europe and (as of October 2009) the Middle East. Multi-platinum Europe Awards are presented for sales in subsequent multiples of a million. The award, which was inaugurated in 1996, is not restricted to European group artists. Time is not a factor for an album to reach platinum."

Later edit: pe discurile din mana lor scrie intr-adevar "4XPLATINUM"... Nu mai inteleg nimic...
Last edited by PEnTRU on Sun Jul 11, 2010 6:51 pm, edited 3 times in total.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

rocky_stein wrote:seamana mult, sau poate eram mai multi hyper :lol: oricum Flake e sigur la fel cum a urcat pe scena, aceeasi costumatie si daca ma uit mai bine la fel pentru toti :)
Nu imi dau seama din poza daca Flake are mustata. la concert sigur avea :lol: Acum daca ma uit mai bine, e dat si numele fotografului, care este roman :D Deci poza e de la Bucuresti, misterul a fost elucidat! :twisted:

@PEnTRU
Acum am vazut ca si tu ai scris acelasi lucru :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

cand Rammstein au castigat discul de aur in Romania, nimeni de la Universal nu mi-a scris nimic in sensul asta. ca sa pun vreo stire. mai ales ca tin legatura cu niste oameni de acolo. i-am intrebat intr-un mail daca este adevarat ca Rammstein au castigat discul de aur in Romania, pentru ca scriau unii pe niste forumuri de dincolo treaba asta. au zis ca da, asa este. :shock: ok... n-am spus nimic ca nu m-au anuntat despre asta. desi nu cred ca pentru Universal este putin lucru. asa ca am pus stire pe site din proprie initiativa.
la doua zile dupa concert, pe 29 iunie primesc mail de la Universal cu titlul "Distinsa cu discul de platina, trupa RAMMSTEIN va iubeste!". continea un banner mare cu logo-ul Rammstein cu aceasta propozitie si dedesubt doua fotografii cu Rammstein cu discul de platina in mana, cum e cea din linkul de mai sus. am multumit pentru mail, dar nu mi s-a raspuns. deci acest mail nu continea nici un cuvant in afara de banner si cele doua fotografii. poate ca se gandeau ca daca imi trimit acest mail eu voi pune imediat stire. nu stiu ce au gandit, ca nu mi-au mai raspuns.
acum vad ca au dat comunicat despre asta la ziare, iar noua nu! comunicatul contine si ce au declarat chipurile Rammstein despre discul lor de platina in Romania: "Cu acel prilej, Till, Richard, Christoph, Flake, Paul şi Oliver au mulţumit tuturor fanilor care au contribuit la acordarea distincţiei şi au ţinut să menţioneze că toţi cei care ştiu să aprecieze corect munca unui artist se bucură de toată consi­deraţia şi respectul lor."
Consider ca si noi, in primul rand, ar fi trebuit sa primim acest comunicat si sa-l punem in pagina de stiri. Nu l-am primit, eu nu-l preiau de la alta publicatie.
eu oricum le-am multumit pentru e-mail... no more comment...

PS - Fotografiile sunt facute inainte de concert, inclusiv cu cativa angajati la Universal Music Romania (cea de-a doua fotografie din e-mail).
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Cristina wrote:cand Rammstein au castigat discul de aur in Romania, nimeni de la Universal nu mi-a scris nimic in sensul asta. ca sa pun vreo stire. mai ales ca tin legatura cu niste oameni de acolo.
Lipsa de seriozitate.. :x S'a mai intamplat?
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

nu. am aflat de pe alte site-uri asta. eu le-am cerut confirmarea si apoi am pus stirea.
am primit acel mail dupa concert, mail in care se vede clar din fotografii ca Rammstein au discul de platina, dar neprimind alte comentarii nu am mai publicat nimic. probabil ca am gresit si eu. insa fiind vorba de vanzari, eu zic ca acest comunicat care a aparut zilele azi in presa ar fi trebuit sa ne fie trimis si noua, mai ales ca acolo scrie ca Rammstein au declarat ca multumesc fanilor pentru vanzari.
in fine, nu mai conteaza...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@Cristina
Eu nu stiu ce sa zic... daca tu, care cunosti lumea asta in detaliu, cu toate dedesubturile ei, nu ai vreo explicatie la ce s-a intamplat, eu nici atat... Imi pot imagina doar ca cei de la Universal au facut o treaba de mantuiala in cazul asta :evil:

Si nici nu mai are rost sa ne gandim acum la cele 100 de moduri in care puteau face treaba asta bine, nu cum au facut-o. Ai dreptate, e specific romanesc :evil:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Noroc cu Rapunzel ca-si mai aduce aminte de Rammstein ca noi toti suntem la fotbal! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:P cred ca doar Rapunzel si cu mine ramanem acum pe forum pentru Rammstein :D
Rapunzel, nu au facut lucru de mantuiala. Pur si simplu ne-au omis pe noi in treaba asta. :roll: Poate pentru ca noi nu suntem presa...
Last edited by Cristina on Sun Jul 11, 2010 8:42 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote::P cred ca doar Rapunzel si cu mine ramanem acum pe forum pentru Rammstein :D
Eu stau pe metereze :D Si chiar ma uit pe youtube la concertul lor de la Rock am Ring :twisted:
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Este imbucurator sa vad ca nu sunt singurul maniac de pe aici :)) Bine ca am trecut de etapa casetelor video ca nu stiu cate toceam pana acum. Iar in alta ordine de idei, nu sunteti singure pe metereze ;)
Manche führen, manche folgen
Post Reply