Impresii dupa concert - Bucuresti 27-06-2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Ma bucur pt cei care au fost la show...insa eu turbez (nu de invidie), neaparat vreau sa-i vad :(
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

Ai grija, Rammstein creeaza dependenta ! :D
User avatar
blueYurble
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 16
Joined: Mon Jun 28, 2010 2:44 pm

Post by blueYurble »

inca cateva poze facute de un amic:

Image

Image

Image

Image
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

cica "Impresii dupa concert"....
Deci.. :shock: :shock: :shock: :shock:

Nu's cuvinte'n DEX pentru ce'am simtit in timpul concertului. Am ras, am plans, am dat din cap, am sarit, cred ca mi s'a dublat si mi'a stat pulsul de cateva ori :lol:
Ce s'a intamplat pe 27 Iunie de la 21:15 defineste ideea de "show perfect" :!: Nu am nimic de reprosat, totul a fost impecabil: sonorizare, efecte, voce, instrumente, atmosfera, TOT! Am momente in care ma intreb daca n'am visat vre'un concert vazut pe DVD :lol:
Ca si la bungee jumping, dupa ce s'a terminat, m'a cuprins o senzatie de.. nu stiu, deprimare-disperare-tristete, iar de fiecare data cand imi amintesc orice moment, ma prinde din nou entuziasmul :D . Numai un alt concert Image poate egala experienta de seara trecuta.

Sper ca si pt. restul forumistilor a fost la fel de.. " :shock: " :D Speaking of which, ma bucur ca v'am cunoscut pe toti; (desi scurt), sunteti grozavi! Image Sper sa meet up eny time soon, again, de preferat, cu ocazia unui nou concert R+ :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

legat de forumisti..a fost ceva de nedescris sa va cunosc...
Lovecraft89 - ff modest,sincer si cand zambea te facea si pe tine zambesti indiferent de cat de obosit sau suparat ai fi
draqdla4 - a trebuit sa astept vreo 3 ani ca sa-l cunosc in sfarsit
costela - un pic timida,probabil era si oboseala,foarte prietenoasa si...un zambet superb
Assasimon - tot respectul pentru tricou..si-a creat singura cu un marker negru..propriul ei tricou Rammstein.ro...tot respectul pentru asta
Shilo - WHY SO SERIOUS :lol: :lol: ...il consider my BIG brother that I never had
Rapunzel - nimeni nu s-a tras de "sireturi" cu ea :lol: :lol: ...si are un accent f dragut
Hyp si PEnTRU - moldoveni de-ai mei (Petru e nascut in Iasi)..love you guys
Mihnea - traducatorul forumului..si el ff modest si-mi pare rau ca n-am vorbit mai mult cu el sau cu vlaaaaad :lol:
si nu in ultimul rand..persoana careia ii suntem datori de existenta forumului..Cristina...in cazul ei,ca si in cazul concertului nu am ce comenta..trebuie doar s-o cunosti si o vei avea la inima forever
au fost si alte persoane care nu fost pe forum(prietenii Cristinei),care au stat la Normal Circle alaturi de mine si vreau sa le multumesc ca au facut in asa fel incat sa fie o experienta unica pt mine
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Everyone/anyone, pe cand mai multe poze/filmuletze de la concert? :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Sylar, foarte bine gandit postul tau...cel putin pentru mine :wink: ...doar ca ,sper, sa nu treaca 3 ani pana va cunosc si eu :roll: ...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu acum am intrat in casa, dupa un drum greu si obositor...
Impresiile mele despre concert, maine, ca azi inca nu sunt sedimentate. Atat pot sa spun, ca am urlat o ora si jumatate. Eu! :lol:
Ma bucur foarte mult ca v-am cunoscut pe toti de pe forum, insa imi pare extrem de rau ca am fost atat de emotionata de ideea ca peste cateva ore iar o sa ii vad pe nemtii nostri si nu am apucat sa vorbesc mai mult cu fiecare in parte... Dar promit sa recuperez data viitoare, mai ales ca am o obligatie fata de generalul nostru (stie el despre ce vorbesc :twisted: )

@draqdla4
Deja pun la cale un plan diabolic sa te momesc intr-un loc intunecat si sa iti fur camera foto :lol: :lol: Sunt ata de invidioasa pe pozele extraordinare pe care le-ai facut cu ea!

Multumiri din nou Cristinei pentru ca datorita ei am ajuns azi aici, si pentru ca a avut un rol extraordinar in tot ce a insemnat fenomenul Rammstein in Romania :D

@PEnTRU
Extraordinare pozele! Felicitari! Si bannerul e foarte fain, ma bucur ca il vad si eu :D
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Rapunzel, bine ai venit...imi era dor si de tine si de Cristina!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Rapunzel wrote:@draqdla4
Deja pun la cale un plan diabolic sa te momesc intr-un loc intunecat
Suna bine. Sa opun rezistenta? :D
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@AVA
M-am gandit mult la tine :D

@draqdla4
Depinde... politica ta e sa negociezi cu teroristii? :twisted: :twisted:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ah..si era sa uit..jos palaria publicului..au fost fantastici inca de la introul de la Rammlied pana la Ich Will au cantat cu totii fiecare vers,cuvant din melodie 8) 8)..si pot sa spun ca asta este un public demn pentru un dvd
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

LoL, parerea lu Tudor Chirila de dupa concert:
http://www.click.ro/vedete/romanesti/Tu ... 01727.html (nice)
"Are forţa drapelul german. Şi îţi dă forţă."
Iar in timp ce cantau al'de Alice in chains, am dat de Despot in public :lol:
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ahh..si mii de scuze ca i-am uitat pe Pipes,Mihaela,Laurentiu(poetul forumului) si pe Sorin (organizatorul intalnirii)..eh..inca nu sunt treaz 100%
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Rapunzel wrote:@PEnTRU
Extraordinare pozele! Felicitari! Si bannerul e foarte fain, ma bucur ca il vad si eu :D
Multumesc! Acum lucrez si la galeria pentru rammstein.ro. Sper sa rezist sa o termin in seara asta.

Pentru banner trebuie sa ii multumim lui alexramm care a fost in fata si a avut grija de el sa fie prezent in peisaj.
:wink:

Image
Post Reply