Rock am Ring

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Eu cred ca sunt probleme de inregistrare si nicidecum o problema a formatiei. Si inca era cel mai bun clip. Mai este si problema cu You Tube care am impresia ca de frica legilor noi aparute cu privire la Copyright bruiaza intentionat sunetul. Oricum e clar ca nu aveti de ce va face griji...sunt doar emotii. Cu siguranta sonorizarea perfecta o vor aplica pe DVD-ul oficial al LIFAD si dupa atmosfera din tribuna Rock am Ring se observa clar ca in realitate problema sunetului nu exista.
Rapunzel. te rog eu, nu renunta la entuziasm. Consoleaza-te cu ideea ca altii o pot pati si mai rau...Si ca sa-ti treaca supararea si sa scapi si tu de emotii,poate zambesti putin...uite am gasit-o pe RapunzelImage
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@AVA
He he, la fix! Ce fain e gif-ul :lol: :lol: :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Dar stati putin fetelor. Nu am spus ca am emotii din cauza sunetului. Evident ca la inregistrarile de la Rock am Ring este problema de sunet din inregistrare, nicidecum de pe scena. Nici nu am spus asta. Tocmai asta am spus, ca in realitate sunetul e URIAS, nu cum au filmat astia.
Am emotii pentru ca-i revad pe Rammstein. Nu de alta :)
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Scuze, Cristina...Timisoara sufera de prea multa canicula de vreo 5 zile incoace...nu mai putem respira...acum sunt 35 *...asa ca sper sa-mi intelegeti neatentia... :cry:Ma sfatuia cineva sa merg sa iau aer...ce aer ...cred ca s-a terminat;l-a inghitit praful si temperatura prea mare!
Last edited by AVA on Sat Jun 12, 2010 2:44 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@Cristina
La faza asta ar trebui sa facem toate trei ca in filmele alea girlie americane: sa ne adunam intr-un colt, sa ne tinem de maini si sa tipam, in timp ce topaim in sincron: Oh my God, oh my God, Rammstein!!!!!
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:D asa e. aseara am fost in Bucuresti la Eric Clapton. erau 36 de grade la umbra la ora 18,00. iar apa costa 5 lei paharul pe stadion... grea viata in Romania, grea viata la concerte...
sper ca la Sonisphere sa nu coste apa cat porcul...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

de acord..apa o sa fie pt mine cea mai mare problema...fiind bolnav am nevoie sa beau cat mai mult posibil.. :roll:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Sylar,pe caldurile astea nu te risti cam tare? uite ce era la rock am ring...tu stii dar ai grija!
AdmuS
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 9
Joined: Sun Jun 13, 2010 11:33 am
Location: Nürnberg

Raspuns pentru rosky_stein

Post by AdmuS »

Cine stie, cunoaste !
Este pe YouTube cintarea de 30 de minute de la Rock im Ring postat de Metallic8800. Spune omul ca desincronizarea i-a apartinut MTV-ului.
Parerea mea: "Rammstein = posibil playback" contradictie in termeni ! Cine poate crede altel, inseamna lipsa de cultura muzicala.
Püblicul ala se respecta nu se minte ! Nu e mentalitate de Romanica! Nu e Guta la Taraf TV.
Cu 2 zile inainta la Rock im Park a cintat tot concertul de o ora jumate cu pauza dupa 60 de minute. Cine-si permite sa compromita o cintare de doar 30 de minute?!
Filmele din concert nu le pot da pe YouTube, dar am pus un foto film inceput la ora 14 si terminat seara la 23.
Deci asa a aratat in imagini atmosfera Rock im Park 2010 (a XV-a editie) 04-06-2010, adica ziua concertului Rammstein in Nürnberg. Filmul e mut, ca nu mi-au lasat si partea audio, asa ca sorry. Vizionare placuta!
http://www.youtube.com/watch?v=PgOJ0rIM9cE
Last edited by AdmuS on Sun Jun 13, 2010 6:10 pm, edited 1 time in total.
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

salutaaaaaaaaaaaaaaaaaari !!!!!!!!!! Admus (ne cunoastem, prieteni de pahar :lol: ) la cat mai multe postari, bine-ai venit !!!! :twisted:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
Hyp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 50
Joined: Wed May 12, 2010 11:39 am
Location: Iashington DC

Post by Hyp »

User avatar
st.spell
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 172
Joined: Sat Jun 12, 2010 5:12 pm
Location: Brasov

Post by st.spell »

Oaaaa. Mulțumim !!!! :P :oops:
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

nu cred ca aveai voie sa pui link, da' nu conteaza :))
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ba cred ca da..ca nu e material oficial ca sa zic asa
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Hyp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 50
Joined: Wed May 12, 2010 11:39 am
Location: Iashington DC

Post by Hyp »

daca incalca vreo regula..sorry si sa fie sters..pana atunci bucurati-va de el
din cate cred nu incalca..dar nha.. :twisted:
Post Reply