Impresii dupa concert - Bucuresti 27-06-2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

ToRcH
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 27
Joined: Tue Jun 29, 2010 12:14 pm
Location: Giran

Post by ToRcH »

PEnTRU wrote:
Mihnea22 wrote:@ laurentiu Eu personal m-am gandit ca Till ar putea sa-si dea drumul pe mine, desi m-am umplut de spuma.
Sper ca ai vrut sa spui: Eu personal NU m-am gandit ca Till ar putea sa-si dea drumul pe mine...

:lol: :lol:
Eu zic ca nu are rost sa ii spui omului ce crede :P Poate astea sunt fanteziile lui :P...dar ajungem off-topic
Will think about one :P
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

PEnTRU wrote:
Mihnea22 wrote:@ laurentiu Eu personal m-am gandit ca Till ar putea sa-si dea drumul pe mine, desi m-am umplut de spuma.
Sper ca ai vrut sa spui: Eu personal NU m-am gandit ca Till ar putea sa-si dea drumul pe mine...

:lol: :lol:
pff.. :oops:
am reparat :lol: :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Fruhling in Paris a fost Morgensternul turneului LIFAD :D (stiu ca nu-mi prea placea la inceput (asa cum lui Rapunzel nu-i placea Keine Lust)..insa cand am vazut cat de frumos canta o fana alaturi de Till si mai,mai sa-i dea lacrimile..am ajuns sa iubesc aceasta melodie
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
adi
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 39
Joined: Mon Mar 22, 2010 4:13 pm
Location: gafasdf

Post by adi »

PEnTRU wrote:Inca o completare: sunetul, scena si intreaga productie a fost a celor de la Stage&Co, firma germana, nr 1 in industria muzicala la capitolul productii live, in traduce libera asta insemand: mai bine de atat nu se putea.
Ba se putea aduceau mai multe boxe trebuia sa aduca mai multe sunetu a fost slabut mai trebuia ceva putere trebuia mai multa tarie. La rammstein a fost foarte prost sunetu si la restu trupelor la fel lipsa de decibeli s-a simtit eram la 2 pasi de scena chiar am ramas dezamagit cat am stat sa aranjeze scena imi ziceam sa vezi ce rup astia la astia sigur se aude de rupe ca e Rammstein cand s-a dat drumu si am vazut ce sunet slabut auzeam m-a dezamagit total. Asta e singurul minus care pot sa il dau festivalului restul lumini si trupe si performnata trupelor au fost ok.
fasdfasdfasdgsdf asdfgs asdfgasdfa
User avatar
blueYurble
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 16
Joined: Mon Jun 28, 2010 2:44 pm

Post by blueYurble »

mnoh scuzati va rog offtopicul, dar ma macina o chestie: ce melodie de la ozzy osbourne bagau mereu pe ecranele alea mari in pauze? am un lapsus teribil...
ich lieb dich denn du liebst mich nicht..
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

eu nu va inteleg deloc cu sunetul ala... ati stat in fata la Alice in Chains? mi se zdruncinau genunchii si capul de atata bass... nici chiar asa... daca si la Rammstein ar fi fost aceeasi ciorba de sunet, azi inca am fi cascat urechile sa ne auzim soapta... La Rammstein a fost PURITATE SONICA.

Generale Sylar, ma ungi pe suflet! Pai si eu plang dupa "Stein um Stein" de ani de zile. Am avut norocul sa o aud in Praga si Budapesta. Iti ridica parul pe spate! Iar "Fruhling in Paris" este intr-adevar "Morgenstern"-ul LIFAD-ului. Este punctul culminant al concertului.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu am stat in dreapta scenei, la vreo 10 metrii de unde se termina scena, in extrema dreapta, chiar in dreptul boxelor mari de jos, si tot mi s-a parut sunetul impecabil si ireprosabil :D
User avatar
blueYurble
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 16
Joined: Mon Jun 28, 2010 2:44 pm

Post by blueYurble »

Cristina wrote:eu nu va inteleg deloc cu sunetul ala... ati stat in fata la Alice in Chains? mi se zdruncinau genunchii si capul de atata bass...

la alice in chains deja eram plina de draci pentru ca erau mult prea loud, cand au terminat imi tiuiau urechile ingrozitor


melodia de la ozzy osbourne... ?
ich lieb dich denn du liebst mich nicht..
ToRcH
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 27
Joined: Tue Jun 29, 2010 12:14 pm
Location: Giran

Post by ToRcH »

sincer nu prea ma uitam la monitoare in pauze...asa ca sorry
Will think about one :P
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

Si daca te uitai pe monitor nu scria cine canta :P

Eu la Benzin am auzit mai mult tobele. Chitarile au avut un sunet redus S-au auzit putin la solo part.
Last edited by vlaad on Wed Jun 30, 2010 9:09 pm, edited 1 time in total.
Other bands play. RAMMSTEIN BURNS !
ToRcH
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 27
Joined: Tue Jun 29, 2010 12:14 pm
Location: Giran

Post by ToRcH »

vlaad wrote:Si daca te uitai pe monitor nu scria cine canta :P
Mda...dar mai sunt si persoane care cunosc videoclipul (sau chiar melodia....eu sincer nu am vazut si nu am auzit...in pauze cam eram la coada la bere asa ca nu prea aveam cum sa bag in seama...
Will think about one :P
User avatar
blueYurble
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 16
Joined: Mon Jun 28, 2010 2:44 pm

Post by blueYurble »

god damn it.. well, thanx anyway :P
ich lieb dich denn du liebst mich nicht..
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

eu cred ca acum se exagereaza cu toate "defectele" astea, pe bune....eu unul am fost pe alta lume atunci, tocmai din cauza "defectelor" alora germane foarte perfecte......hai mah, ce dracu, ati asistat la cel mai emotionant event din viata voastra, acum gasiti si chestii de-astea ? pentru mine nu au existat, au fost Ei, Rammstein, au fost idolii mei pe scena aia, sunt cei mai perfecti oameni, regret nespus ca 1-30 de min au fost ca 20 min pentru mine, da' poate ca au fost cele mai intense........eu zic sa lasati naiba prostiile cu sunetul si cu "shituri" nu merita sa ne bagam picioarele, "noi suntem o alta rasa de oameni", cred, sau suntem tot romani (nemultumiti de prabusirea economica a tarii) :roll:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

rocky...sa mor eu daca nu te-as vota ca presedinte..si mai mult...te-as aduce la rangul de general al forumului chiar acum pt postul tau de mai sus 8) 8) 8)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Iertare, ca ma bag(ca sunt acuzata de acest lucru :evil: ) dar va citesc toate interventiile de pe acest topic in speranta ca traiesc alaturi de voi efectul acestui concert. Sustin ceea ce a spus rocky si adaug o parere proprie...eu cred ca a fost atat de frumos incat acum cautati mici defecte pentru a va autoincuraja...doar pentru ca,din pacate, a trecut atat de repede si pentru ca va placut atat de mult. Si este normal asa!Scuze! :wink:
Post Reply