Rammstein in Praga

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Si eu am stat la tribuna in 2005 la Praga si inca regret enorm ca mi-am luat bilet acolo. Un concert Rammstein se vede aproape de scena si in niciun caz stand jos.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Depinde de cat de muschiulos si bine facut esti. Avand in vedere ca sunt mica, n-as fi vazut absolut nimic de jos. Din tribuna am vazut tot si excelent. Mi-ar fi parut rau sa pierd ceva din concert, chinuindu-ma sa-mi dau coate cu toti si sa tot sar in sus sa vad.
E bine sa vezi, indiferent unde ai biletul. In plus de asta, de sus ai o privire de ansambul asupra intregii multimi. Iti aduci aminte cum se vedea partea de jos, cu mii de maini ridicate in sus, in ritmul muzicii, la "Du hast"? Sau daca ai fost la Depeche Mode, cum arata stadionul in intuneric plin de luminite de la brichete pe "Home"? Este o frumusete. Daca esti jos pierzi anumite detalii. Eu asa cred.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

eu sint norocos, am fost in ambele ipostaze. in 2004 la praga am stat in tribune (locuri f bune) si am vazut tot lacrima, in timp ce in 2005 la budapesta am fost in fata la "macel" si a trecut barca cu ollie in ea peste mine :)
nu pot sa trag o concluzie unde e mai bine. sint avantaje si dezavantaje... dar daca nu ati vazut niciodata rammstein sau nu sinteti suficient de inalt va recomand mai intai tribuna, sa apucati sa vedeti tot fiindca chiar merita... sau in primele trei-patru randuri din fata ca sa simtiti caldura flacarilor :wink:
unul din prietenii cu care eram la budapesta langa mine, nefiind destul de inalt, nu isi mai aduce aminte decat sariturile disperate pe care le-a facut tot concertul sa apuce si el sa vada ceva. a doua zi avea febra la picioare :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai si in tribuna simteam flacarile pe fata bine. Mi-a luat cateva secunde sa ma prind de unde caldura aia, desi eram la ceva distanta de scena...
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Stiu ca de sus se vede mai bine. Si acum am imaginea pe retina cu confetiile de la Amerika. Dar de simtit cu siguranta jos e locul ideal. Flacari si tot ce vreti.
User avatar
Simona
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 12
Joined: Sun Oct 11, 2009 8:46 pm
Location: Bucuresti

Post by Simona »

Drept sa spun, nici nu am avut de ales - am cumparat ce am gasit...acum 2 saptamani ne-am hotarat sa mergem, am verificat posibilitatile - Lisabona, Barcelona, Paris etc - dar pana la urma am decis la mergem la Praga. Merg pe mana Cristinei, nici eu nu sunt foarte inalta :P
Post Reply