AC/DC in Romania

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

draqdla4 wrote:Oameni buni, uitati de Live Aus Berlin '98? :D Era in aer liber. E drept, pe stadion, dar tot aer liber.
Nu se pune. Sunetul de stadion e diferit cu cel de spatii deschise. Un stadion are acustica buna, tine sunetul, in timp ce in spatiile deschise (gen Piata Constitutiei sau Romexpo) "fuge". Se simtea foarte bine la Down, de ex... Cand batea vantul tare era jale. E unul din motivele pentru care trupele mari prefera stadioanele pentru concerte.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Uitati cum arata cosmelia cu shaorma ucigasa:
http://www.dines.ro/meniu/
Luati aminte sa nu mancati acolo niciodata, ca se pare ca exista angajati care nu agreeaza rockerii. Sau pletosii. Sau ce-or fi vazand ei in niste oameni care cumpara de la ei de mancare.
Prietenul Max a simtit ca moare dupa un timp. Si-a revenit greu. Nu am de gand sa las asta asa. Voi avea grija sa aduc la cunostinta cat mai multor cunoscuti asta, plus Protectiei Consumatorului.
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Cristina, de la DINES noi (adica cei de la servici) luam destul de des.
Pana acum n-am avut nici o "problema" cu ceea ce am cumparat de la ei ...
Dar cine stie, poate noi ne-am "calit" stomacul
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu stiu, dar nu voi lasa lucrurile asa. Asta e foarte clar. Omul care vinde shaorme, o fi si frustrat si o fi si urand rockerii. Nu stiu, e problema lui, stiu doar ca oamenii astia doi o puteau incurca rau de tot. M-am saturat de scursuri care iti iau gatul doar ca nu ai moaca adecvata preferintelor lor. O tara de mizerie, in care daca nu facem nimic cand se intampla asa ceva, nici nu mai are sens sa ne plangem.
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

aoleo, s-a vorbit enorm despre shaorma aia si prea putin despre concertul in sine..
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu as fi fost curioasa de reactiile celor care au cantat... Nu urmaresc presa sau site-ul lor oficial, dar oare au obiceiul sa zica cate ceva dupa concertele lor, daca le-a placut sau nu? In ceea ce priveste Down, am vazut cateva reactii, pe Facebook mai ales.
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

pai eu am inteles ca in timp ce artificiile ne pacaleau, tinandu-ne privirile atintite spre stale, trupa acdc se strecura tiptil prin spatele scenei intr-o masina cu care a plecat (trupa) direct catre aeroport. nu stiu daca a fost vreo conferinta de presa inainte sau dupa concert...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

nu cred ca AC/DC pot avea vreo reactie. puteau foarte bine sa fie anuntati ca vor avea concert in Albania. au tras masina in fundul scenei, au coborat, s-au apucat de cantat, au coborat de pe scena urgent la final si s-au urcat in masina pentru a ajunge rapid la aeroport. cam ce reactie sa aiba? poate ca nici nu erau foarte siguri capitala carei tari este Bucharest... Aveau un contract de respectat, au venit ca la serviciu.
Trupele care mai au timp si de o tigara, si de o bere, si de o fotografie cu vreun fan poate mai pot avea o reactie...
Laurentiu, s-a discutat prea putin despre shaorma aia, la cata furie am. Si era vorba de gest, nu de obiectul cumparat. Poate doar cand cineva va da coltul din cauza unor imbecili rauvoitori nu se va vorbi prea mult. Am dorit sa trag un semnal de alarma. Si n-am vrut sa deschid un alt topic.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

PEnTRU wrote:
Pe tricoul lui Anselmo scria: "haarp". Ce vroia sa insemna asta, nu stiu, fiindca are multe sensuri... dar promit ca data viitoare il intreb.
Am elucidat, absolut accidental, misterul, asa ca pot dormi linistita acum :lol: :lol:
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Inca vreo doua-trei chestii din astea, si sunt curioasa cine o sa se mai inghesuie sa vina sa cante la noi... :evil:

http://www.mediafax.ro/life-inedit/drum ... ra-6238692
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

escu
astăzi, 19:17

Si astia mai fac si greva ???? dati afara, judecata, puscarie.!!!

intru totu de acord..in mm de jegosi
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Rapunzel wrote:Inca vreo doua-trei chestii din astea, si sunt curioasa cine o sa se mai inghesuie sa vina sa cante la noi... :evil:

http://www.mediafax.ro/life-inedit/drum ... ra-6238692
cred ca Rammstein a scapat de problema asta. Berceanu a facut si el o fapta buna, a facut demiteri in lant (antena3 online)...macar atat :?
Post Reply