Maiden la Cluj

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Maiden la Cluj

Post by HerrMess »

http://www.ironmaiden.com/index.php?categoryid=15

Inca nu pot comenta nimic, sunt prea surescitat.
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Ce tara e "Transylvania" ? :lol:
Dar si daca e adevarat :twisted:

LE. Se pare ca e chiar real:
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/paszkan ... 90356.html
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Eu as lua site-ul oficial ceva mai in serios decat gsp, dar no... ideea e ca vin la Cluj.

Evenimentul are o importanta deosebita pentru ca e vorba de prima trupa mare-mare care ajunge in Cluj si a doua trupa (mare-mare) care ajunge in afara Bucurestiului (NIN, Tg. Mures fiind prima).
Si mai urmeaza si Korn, tot la Tg. Mures... Traiasca provincia!
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Clujul nu mai e in Romania? :lol:
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Bai frate... Am trait s-o vad si p-asta: Iron Maiden in parcare la mall in Cluj. :shock: Daca iti spunea cineva asta acum 15 ani ii dadeai repede termometrul.
Excelent ca incepe sa se miste si "Transylvania" si ca vin trupe grele si in afara Bucurestiului. Era si timpul.
Doamne, au innebunit anul asta organizatorii de concerte. Sa concentreze atatea nume uriase intr-un singur an.... pacat ca nu sunt bani cu care sa cumparam bilete la tot ce dorim sa vedem :(
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Criza ne face mai saraci si ca efect avem parte de mai multe concerte, nici nu stiu daca e spre bine sau nu :cry:
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Parca il vad pe Steve Harris ca se lipseste de tricoul sau celebru al celor de la West Ham United si se imbraca intr-unul visiniu cu CFR Cluj... Ptiuu, Doamne apara si pazeste!

In orice caz, astept cu infrigurare reactia lui Gigi Becali care starnit de o asemenea aroganta venita din partea lui Paszkany, la anul cand Steaua va castiga campionatul, cine stie ce mega-festival va organiza la Crown Plaza Mall din Ghencea... sau poate in curtea vilei lui din Pipera.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sambit wrote:Criza ne face mai saraci si ca efect avem parte de mai multe concerte, nici nu stiu daca e spre bine sau nu :cry:
e bine, dar e rau: nu e timp de toate si nu sunt bani de toate.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Cristina wrote:Bai frate... Am trait s-o vad si p-asta: Iron Maiden in parcare la mall in Cluj. :shock: Daca iti spunea cineva asta acum 15 ani ii dadeai repede termometrul.
Excelent ca incepe sa se miste si "Transylvania" si ca vin trupe grele si in afara Bucurestiului. Era si timpul.
Doamne, au innebunit anul asta organizatorii de concerte. Sa concentreze atatea nume uriase intr-un singur an.... pacat ca nu sunt bani cu care sa cumparam bilete la tot ce dorim sa vedem :(
ACEEASI REACTIE AM AVUT-O SI EU. cand am citit pe net eram la scoala. am fost in stare de soc o ora, am spus tuturor celor care mi-au iesit in cale. din multe motive!
unu, pt ca vin uriasii maiden la cluj!
doi, pt ca e evenimentul CFR-ului,
dar trei, pt ca vor canta la Polus in parcare! acolo unde toti (scuzati expresia) beshitii precum Luna Amara si Altar behaie pentru parale si nimic mai mult. acolo unde se fac drift-uri si liniute, si unde sunt targuri si concursuri culinare.
!! in 2008 au cantat pe stadion la 25 000 de oameni, dupa Metallica.
in 2010 canta intr-o parcare la maxim 5000 ca nu incap mai multi acolo :P
de ce nu se face pe stadionul CFR, tot Paszkany e proprietarul lui pana la urma. ma rog si Polus Center e tot al lui dar cum sa alegi dintre o parcare de la un Complex de magazine (nici macar mall!) si un stadion cu calitati deosebite inclusiv acustice, parcarea? mai ales pt Maiden? :P
se vede ca e ungur domnu!
in fine, e frumos, stiti de ce? pentru ca e la nici 20 de minute de mers pe jos acest Polus Center de unde stau eu. de fapt, cred ca i-as auzi de-acasa! :D
in 2012 mi-as dori un Metallica la Cluj, daaar.. dreaming is for free, asa-i?
aah si PEnTRU, HAI CFR! jos Steaua, jos Steaua si sudul! :twisted:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

vai ce as vrea sa vina si la TM ...stiti cine? Rammstein......numai asa v-as pute face si eu in ciuda! putin probabil, tinand cont ca noi am fost vizitati doar de ...Shakira...dar poate cine stie?...odata!eu cred ca am adormit ,visez si nu-mi dau seama...
Last edited by AVA on Tue May 18, 2010 6:44 pm, edited 1 time in total.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

no, si la noi cine a mai fost inainte in afara de Boney M si Europe, parca? sau ma insel? :P la cluj ajung trupele cand s-au rasuflat. de-aia e mare explozie in presa ca vin Maiden la Cluj. nu stiu pe cine incearca sa sfideze Paszkany acuma.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

aha!ha! stai ca si la noi au fost cei de la Boney M ba chiar Goran Bregovic dar uitasem si asta pentru ca am fost cam dezamagita de interesul slab pe care si l-a dat. nu mi-a placut acel concert desi stiu ca putea mai mult insa am pus esecul pe seama paharului cu alcohol din care servea de trei ori /melodie.ai dreptate , noi cei din "provincie" ne bcuram rar de vreun concert mare!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

dmLucia, probabil ca se face intr-o parcare cu maxim 5000 de oameni, in ideea ca nefiind bani, n-or sa fie prea multi platitori de bilete.
de ce se vede ca domnul e ungur? se gandeste sa vanda bilete doar la unguri? :D sunt curioasa daca Iron Maiden au mai inregistrat o asemenea perfomanta in viata lor, sa cante intr-o parcare in fata a 5000 de oameni... :roll:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Hm! eu sunt cam surprinsa! Totusi , Iron Maiden intr-o parcare? fie ea si ultramoderna. In primul rand, o fi om de cuvant Paszkany ?Cum de s-a gandit sa ofere tocmai un astfel de cadou,clujenilor(sau poate el chiar o fi un rocker inrait)?Cum de Iron Maiden accepta sa cante acolo? Va rog,din suflet sa nu ma intelegeti gresit, eu chiar m-as bucura sa fie pe bune evenimentul...Mda, poate Iancu al nostru de la Poli se gandeste sa faca si el un cadou suporterilor cu un Rammstein(daca il duce mintea sa arunce un ochi in ograda vecinilor) , impachetati asa cu fundite rosii...vise!vise!
Last edited by AVA on Tue May 18, 2010 6:45 pm, edited 1 time in total.
Post Reply