Concert Budapesta

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Deeeeeci:
Putem face o lista cu cei care merg la Budapesta in martie, poate ne intalnim undeva, sa mergem impreuna ?
Noi suntem 4 tovarasi.
User avatar
H3llShadow
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 6
Joined: Mon Jan 11, 2010 1:58 am

Post by H3llShadow »

Cei care stati in tribune, cam pe la ce ora va duceti la arena?
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

In principiu pe la 18,30 - 19.00, dar mai vedem pana atunci, ca mai sunt aproape 2 luni :?
Marian
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 2
Joined: Fri Feb 19, 2010 7:23 pm
Location: Bucuresti

Post by Marian »

Salut.
Am doua bilete de vanzare la concertul de la Budapesta din categoria celor de 13.900FT (Standing, culoare albastra). Pretul este 250 lei/bilet.
Atat am platit si eu (bilete + taxe transport) deci nu vreau sa fac afaceri sau sa ma imbogatesc.
Ideea este ca am cumparat 5 bilete iar doi prieteni nu mai vor sa mearga asa ca am ramas cu biletele. :cry:
Daca va intereseaza: marian.craciunescu@gmail.com
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Deci mai merge careva la Budapesta ?
Noi plecam luni si ne intoarcem miercuri.
Cineva, ceva ?
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Si fost-am la Budapesta ...
Impresii:
- Sala (Laszlo Papp Arena) are o acustica foarte buna, e curata, mare, etc. etc. Nu cred ca o sa avem asa ceva si noi prea curand :roll:
- show-ul R+ a fost la fel ca si cel de la Munchen, adica SUPER;
- dl. Flacke marsaluieste, in continuare, la greu; de vreo doua ori era sa cada din barca !
- sunetul a fost mult, mult mai bun, acum am reusit sa aud si eu versurile cantecelor;
- sala a fost plina cam 70-80%, spre deosebire de Munchen, unde nu aveai loc sa arunci un ac.

Totusi, pacat ca, la final, Till nu mai apare pe scena, sa salute publicul impreuna cu ceilalti 5 ... initial am crezut ca a fost o scapare, dar vad ca asa este regia spectacolului ...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Papp Laszlo Arena nu a fost plina nici in 2005 cand am fost la "Reise, Reise". Se pare ca ungurii nu se inghesuie la Rammstein. Afara, inainte de concert, casa de bilete era deschisa.
Ciudat ca Till nu se intoarce sa salute publicul...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Sylar wrote:ma bag si eu la Budapesta :D ...dar voiam sa stiu...sunt bune de ceva locurile astea(de mai jos)..adik poti vedea bine actiunea de pe scena?

Standing place Normal price 13.900,00 FT
cunosc ambele tari si din noiembrie de cand mi-am luat bilete m-am orientat clar spre serbia.asta pt ca sarbii se distreaza mai bine si organizeaza spectacole mari de ceva vreme. daca se repeta faza tot serbia voi alege :lol: acu' il astept pe billy idol. se pare ca vine la arena pe 2 sau 3 iunie. nu se stie sigur dar daca vine merg in pas alergator.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu ma bucur ca am ales Belgrad si nu Budapesta. Nu se compara publicul sarb - exuberant, cooperant, receptiv, nebun - cu publicul static al ungurilor. In plus, la Belgrad au fost peste 20.000 de oameni, fata de Papp Laszlo Arena care duce cam 10.000 din cate stiu eu. Si care in 2005 nu era deloc plina.
Post Reply