La ce ascultati Rammstein?

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

La ce ascultati Rammstein?

La casti, doar pe drum
1
3%
La casti, si la scoala/munca
0
No votes
In masina
0
No votes
Acasa
6
16%
Si in masina si la munca
1
3%
Si acasa, si in masina, si la munca
14
38%
Si acasa si in masina
2
5%
Si acasa si pe drum, la casti
13
35%
 
Total votes: 37

shoppy
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Mon Dec 28, 2009 4:20 pm

Post by shoppy »

La cata cashula de bani a fost... las ca inca merg unele jocuri, sa iasa Diablo 3 si mai vedem...
Las' ca sunt destule idei nu tocmai constructive prin camin, nu vreau sa mai contribui si eu :twisted: .
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

am bagat marfa nou in magazin: mp3-uri oficiale la 1 euro bucata:
http://www.rammstein.ro/shop/index.html
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Ascult si acasa si la casti.

Acasa, imi duduie peretii la Weidmanns Heil, dar geamurile stau sa se sparga NUMAI la Weisses Fleisch.

La casti, de obicei dimineata in drum spre liceu cand sunt aproape singur pe strada si ascult Stein um Stein, de exemplu, murmur inceputul: Ich habe Planne, grosse Planne etc...
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Suna foarte suspect cand te duci la liceu :lol: "Ich habe Planne, grosse Planne..." :D
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Da, mai ales daca urmatoarea piesa ar fi Feuer Frei :D
Image
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Mihnea22 wrote:Suna foarte suspect cand te duci la liceu :lol: "Ich habe Planne, grosse Planne..." :D
Nu cred ca iubesc pe cineva de la scoala intr-atat incat sa il zidesc intr-o casa! :lol:
Was bist du doch nur ein TIER?!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

la volan , noaptea la laptop in casti ;
Last edited by AVA on Wed May 19, 2010 3:44 pm, edited 1 time in total.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Cri5tihp93 wrote:Muzici dastea care intra pe o ureche si ies pe alta , care apar azi si peste 1 luna s-au invechit , poate chiar :oops: manele :roll:
ha! ha! am sa citez si eu ce ai scris cand vreau sa fac misto de cei ce lauda cu atata patos la beionce spe exemplu sau smintita aia de gaga!
User avatar
dragos_gp
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 70
Joined: Wed Sep 23, 2009 8:45 am
Location: Bucuresti

Post by dragos_gp »

De cand ma stiu ascult R+ foarte tare in masina, mai ales dimineata spre munca imi iau portia de cofeina din difuzoare. Timp de 45 min cat fac pana la firma ma trezesc pe muzica lor. Frumos ar fi sa intalnesc in trafic persoane cu aceeasi muzica ca a mea. Majoritatea prietenilor mei reactioneaza ciudat cand aud muzica mea si asociaza R+ doar cu Du Hast, putin trist ... E un caz general din pacate. Nu cred ca R+ este recunoscut de cei din trafic, dar oricum nu pun muzica pt ei.
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

nici eu nu am auzit rammstein pus la max in masina ...si la mine se uita toti ca la naiba...cred ca unii isi scuipa'n san ... dar asa se educa poporul. azi eu , maine mai apare unul si tot asa...in cativa ani poate scapam de acordurile orientale la care vad ca nimeni nu reactioneaza ciudat(din pacate)
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

hei, eu sunt singurul care asculta rammstein acasa si in masina ! cica foarte multi asculta si la servici ... oameni buni, dar voi nu lucrati acolo?
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 153
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:57 am
Location: Brasov

Post by Mihaela »

Laurentiu,si eu ascult Rammstein doar acasa si in masina.La serviciu nici nu poate fi vorba...ma multumesc sa pot intra putin pe Forum...ca si acum.
Rammstein sei Dank!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu ascult in principal la casti in drum spre si de la birou. La birou nici nu poate fi vorba, ca cu greu i-am convins sa imi accepte si Placebo... Acasa ascult din cand in cand, ca juniorul meu prefera Metallica :lol: Si oricum mie imi place Rammstein la maxim, si cred ca vecinii mei ar chema preotul sa ma exorcizeze de m-ar auzi cu asa o muzica (mda, am vecini din aia..). Si perceptia asta super idioata pe care o au majoritatea prietenilor mei, referitoare la Rammstein, ma enerveaza la culme! Aia pe care i-am convins sa asculte macar 3 piese cap coada, sunt si ei fani acum. Dar restul... dezastru!
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

pai sigur.. oricum, recomand mai mult muzica decat versurile.. aseara citeam pe site versurile de la B*********** (nu stiu exact cate stelute tb sa pun) si n-aveau nici un inteles... importanta e pana la urma muzica
ohne dich kann ich nicht sein...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

laurentiu wrote:pai sigur.. oricum, recomand mai mult muzica decat versurile.. aseara citeam pe site versurile de la B*********** (nu stiu exact cate stelute tb sa pun) si n-aveau nici un inteles... importanta e pana la urma muzica
sincer? piesa asta , desi nu este asa de comerciala cred ca are cea mai buna orchestratie de pe LIFAD
Post Reply