Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Turneu Lindemann 2020

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Noi 06, 2019 10:39 pm    Titlul subiectului: Turneu Lindemann 2020 Raspunde cu citat (quote)

Noul album Lindemann bate la ușă, avem deja trei single-uri lansate, care sunt foarte bune în opinia mea, deci albumul promite mult, videoclipul la Knebel a produs isterie și Lindemann anunță turneul 2020.
Vă tentează vreun concert din turneu? Razz
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 09/Apr/2013

MesajTrimis: Mie Noi 06, 2019 11:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Viena Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mar 27, 2020 7:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Despre concertul Lindemann din Viena, din 8 februarie... Vă rog să mă întrebați orice doriți. Smile
Pe scurt, Lindemann live este o nebunie. Dacă iubeam muzica Lindemann, acum sunt 166% convinsă că e genială. Totul sună cristal și extrem de heavy. Da, Peter e genial, Till la fel, deja știm asta, iar Jonathan Olssen (bass - Pain, Dynazty) îi completează perfect. Inclusiv ca imagine! Nici nu mai știu ce mi-a plăcut mai mult. Totul!
La tobe a fost fiul lui Peter, Sebastian Mogren Tagtgren (Pain), iar la chitară Sebastian Svalland (Pain, Letters from the Colony).

Vizual este și rock și creepy și funny și foarte twisted. Iar un blend nebun Razz
Peter, ca un personaj de basm freaky, alb "imaculat", cu inscripții pe spatele chitarei. Când "anus", când "cunt". Very Happy Asta ca să nu mai "aruncăm vina" doar pe Till și Zoran. Despre ce se proiecta pe ecranul din spate...nu pot povesti aici, că nu știu dacă suntem cu toții peste 18 ani Laughing Dar... da, o mare nebunie și sunt convinsă că e mult din mâna lui Zoran în asta. Nebunie, dar cu cap, nimic la voia întâmplării. Profesionist.

Ce nu mi-a plăcut, a fost aruncatul cu torturi în public pe Allesfresser. Motiv pentru care mi-am petrecut "Cowboy" în baie, să curăț tortul de pe blugi Rolling Eyes Bine că a fost doar pe blugi... Ce idee dementă... Iar pe "Fish on" zburau pești prin sală, ca iepurașii Laughing Till îi lansa de pe scenă, iar oamenii îi aruncau înapoi pe scenă Laughing

Nu e Rammstein live, dar ai un feeling Rammstein. Te ține cu toate simțurile perfect ascuțite Smile

(pfff... ce puțin am scris despre unul din concertele vieții mele Rolling Eyes , deci întrebați-mă, am pierdut exercițiul povestirii Rolling Eyes )
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mar 27, 2020 8:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iată niște mostre din concertul din Moscova, 15.03.2020, care din pricina covid, a fost împărțit în două concerte, pentru a avea capacitatea publicului admisă de noile relementări. De asemenea, acest concert nu a conținut imagini interzise sub 18 ani. Concertul a fost filmat pentru un viitor DVD Lindemann.

https://www.youtube.com/watch?v=6R0DqP1TJZI
https://www.youtube.com/watch?v=La3NK5Mp2ZY
https://www.youtube.com/watch?v=3JJN3BlWDiM
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro