TURNEU 2019 ...

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Sambit wrote:nu am prins bilet :( let me know daca aveti un chiar si doua bilete in plus pt Viena sau Praga/Germania
Pentru Germania, uita-te din cand in cand pe fansale.de, ca s-ar putea sa gasesti in cateva luni, daca apar concertele de acolo.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

agenttud wrote:
Cristina wrote:http://www.blabbermouth.net/news/rammst ... aEDcUpM1vo

Deci 3 ani de turneu :D
MI se pare mie, sau toata lumea interpreteaza (intr-un fel) gresit ce a zis Richard? El zice ca vor fi "on tour" pentru urmatorii 3 ani. Peste tot am vazut "ah, asta inseamna turneu de 3 ani", cand mie mi se pare ca Richard zice "vom concerta in urmatorii 3 ani", insemnand ca pot fi si in tururi diferite (la fel cum au fost "on tour" in perioada 2009-2013, dar nu a fost doar un singur tur).
agenttud, cand spun "3 ani de turneu", exact la asta ma refer: ca vor concerta in 3 ani, evident ca asta poate sa insemne un turneu urias, ceea ce deja nu e cazul, ca cel de stadioane e batut in cuie si e logic ca va urma altceva dupa el, sau doua-trei turnee, cum vor ei. Dar ce conteaza daca ar fi un turneu sau mai multe? Importanta e ideea, ca avem sansa si timp sa ii vedem in 3 ani. Asta voiam sa zic.
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

”Due to production releases, a limited number of tickets are going on sale today in some cities!”

https://www.rammstein.de/en/tickets/?fb ... JKq9-hR6O8
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

Oare ce s-a întâmplat de au suplimentat numarul de bilete? Am citit pe unele grupuri ca ar fi redus substanțial marimea scenei... Sa fie adevarat?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu cred, au spus doar ca vor avea o scena impresionanta.
Eu cred ca e pur si simplu o strategie de marketing. Se mai procedeaza asta, cineva, un prieten de-al meu, chiar anticipase ca se va intampla asa.
La ce dimensiuni au stadioanele, a reduce scena este cam sinucidere pentru trupa, Deci sper sa nu fi facut asta...
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

Din tot turneul, stadionul din Paris este singurul acoperit.... Oare sa fie un plus sau un minus? Cu siguranta concertul o sa arate diferit....

Au aparut imagini cu scena!! 😁

https://www.facebook.com/49971513009016 ... 950072395/

Si video:

https://www.facebook.com/JaNeinRammstei ... 072569591/

https://www.facebook.com/39993330037471 ... 393631170/
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, scena a fost amplasată în afara sălii Black Box Music și arată ca NASA Space Shuttle Launching Area :shock:
E incredibil cât de bine arată....
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

Oare mi se pare sau scena seamana putin cu "RADIO BERLIN"

https://www.facebook.com/groups/rammste ... 829511322/

Si da! Arata extraordinar! Abia astwpt sa o vad in toata splendoarea!!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu știu dacă asta a fost intenția lor, dar da, poți spune că seamană cu Radio Berlin.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Rammstein Mein Radio Tour

ar suna bine
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu i-aș spune "Deutschland Tour". Un fel de "suntem nemți, vă arătăm ce știm" :D
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Membrii LIFAD: inregistrarile pentru rehearsal sunt deschise, din cate am vazut. 24 si 26 mai, confirmare pe 13 mai.
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

S-a inscris cineva de aici la rehearsals? Merge cineva? (intreb mai mult din curiozitate, ca stiu oameni care merg si pe 24, si pe 26)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, agenttud, am fost invitați în calitate de fanclub LIFAD Romania.
Dar pentru că am avut timp la dispoziție doar 3 zile să ne hotărâm și să organizez toată excursia (care fiind la Gelsenkirchen și nu la Berlin e puțin mai dificilă, inclusiv cu cazările atât de târziu, plus că am niște probleme de sănătate de rezolvat relativ urgent), nu am apucat să intru să scriu. Apoi forumul a avut o defecțiune și tot așa...
Dar ideea e că voi merge la repetiția din 26 mai și mă va însoți The Chaser, prietenul nostru de pe forum (din Brașov), care și-a putut lua rapid liber și a putut găsi și banii necesari. Eu m-am ocupat rapid de avioane, trenuri, cazare. Am avut mare noroc la cazare, Gelsenkirchen va fi plin de Rammstein "pelerini" ca noi, între 24 și 28 mai. Practic în 5 zile sunt 4 mari concerte, două repetiții și primele două concerte de turneu. :shock:
Dar nu vom avea voie cu niciun device, ca de obicei, doar că de data asta telefoanele vor intra în sistemul Yondr (https://www.overyondr.com/), așa că sperăm să putem povesti ce am văzut acolo, dacă vom mai avea cuvinte, că pare copleșitor ce se întâmplă în turneul ăsta, motiv pentru care, dacă cineva are bani și disponibiltate, urmăriți www.fansale.de (pentru biletele nominale care se vând de alții) și www.eventim.de, unde se mai vând bilete uneori.

Vă ținem la curent cu toate detaliile despre concert. Mă bucur mult pentru The Chaser, e unul din cei care nu i-ar fi văzut în turneul ăsta și din câte știu, nu i-a văzut niciodată în afara României, cu atât mai puțin în Germania.

agenttud, cei care merg la repetiții au avut de ales între 24 sau 26. Nu se poate la ambele, bănuiesc că știi oameni care merg la una din ele.

PS - S-ar putea ca un prieten de-al meu să fie nevoit să își vândă cele două bilete de la Paris, așa că dacă cineva ar fi interesat, vă rog să îmi spuneți.
User avatar
Andrei98
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 43
Joined: Thu May 23, 2019 8:19 pm
Location: Bucuresti

Post by Andrei98 »

Preluat de pe pagina oficiala de Facebook a Rammstein:
"We are happy to confirm Duo Jatekok as the band's special guests for the upcoming stadium tour performing Rammstein's "Klavier" album using 4 hands and 2 pianos.

The inventive classical piano duo from France is considered one of the greatest of the moment and include a wide array of music styles in their recordings and projects, such as jazz, hip hop and metal!"
Vazand imagini cu noua scena si acum acest anunt imi dau seama ca acest turneu va fi unul de neuitat pentru oricine va avea ocazia sa ii vada.
Ma bucur pentru voi ca aveti ocazia sa ii vedeti la repetitii si va dorecsc distractie placuta!
Post Reply