Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

TURNEU 2019 ...
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
agenttud
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 22/Aug/2013

MesajTrimis: Lun Dec 03, 2018 10:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sambit a scris:
nu am prins bilet Sad let me know daca aveti un chiar si doua bilete in plus pt Viena sau Praga/Germania

Pentru Germania, uita-te din cand in cand pe fansale.de, ca s-ar putea sa gasesti in cateva luni, daca apar concertele de acolo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Dec 17, 2018 11:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

agenttud a scris:
Cristina a scris:
http://www.blabbermouth.net/news/rammstein-to-mix-new-album-in-december-three-year-tour-to-kick-off-in-2019/?fbclid=IwAR3xIZlo9jB-hQn7b78UArD-VzFJ3sH2QTVfKQnO1Q3wN5Rm6aEDcUpM1vo

Deci 3 ani de turneu Very Happy

MI se pare mie, sau toata lumea interpreteaza (intr-un fel) gresit ce a zis Richard? El zice ca vor fi "on tour" pentru urmatorii 3 ani. Peste tot am vazut "ah, asta inseamna turneu de 3 ani", cand mie mi se pare ca Richard zice "vom concerta in urmatorii 3 ani", insemnand ca pot fi si in tururi diferite (la fel cum au fost "on tour" in perioada 2009-2013, dar nu a fost doar un singur tur).

agenttud, cand spun "3 ani de turneu", exact la asta ma refer: ca vor concerta in 3 ani, evident ca asta poate sa insemne un turneu urias, ceea ce deja nu e cazul, ca cel de stadioane e batut in cuie si e logic ca va urma altceva dupa el, sau doua-trei turnee, cum vor ei. Dar ce conteaza daca ar fi un turneu sau mai multe? Importanta e ideea, ca avem sansa si timp sa ii vedem in 3 ani. Asta voiam sa zic.
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mie Apr 10, 2019 1:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

”Due to production releases, a limited number of tickets are going on sale today in some cities!”

https://www.rammstein.de/en/tickets/?fbclid=IwAR34VeGMQQvdZEzEUnoi2LAUkHRmhBVEViAwQwlffddc98jRBJKq9-hR6O8
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 20/Oct/2009

MesajTrimis: Mie Apr 10, 2019 10:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oare ce s-a întâmplat de au suplimentat numarul de bilete? Am citit pe unele grupuri ca ar fi redus substanțial marimea scenei... Sa fie adevarat?
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Apr 12, 2019 7:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred, au spus doar ca vor avea o scena impresionanta.
Eu cred ca e pur si simplu o strategie de marketing. Se mai procedeaza asta, cineva, un prieten de-al meu, chiar anticipase ca se va intampla asa.
La ce dimensiuni au stadioanele, a reduce scena este cam sinucidere pentru trupa, Deci sper sa nu fi facut asta...
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Joi Apr 25, 2019 10:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din tot turneul, stadionul din Paris este singurul acoperit.... Oare sa fie un plus sau un minus? Cu siguranta concertul o sa arate diferit....

Au aparut imagini cu scena!! 😁

https://www.facebook.com/499715130090162/posts/2333225950072395/

Si video:

https://www.facebook.com/JaNeinRammsteinLa/videos/283688072569591/

https://www.facebook.com/399933300374717/posts/834035393631170/
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Apr 25, 2019 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, scena a fost amplasată în afara sălii Black Box Music și arată ca NASA Space Shuttle Launching Area Shocked
E incredibil cât de bine arată....
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Sam Apr 27, 2019 1:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oare mi se pare sau scena seamana putin cu "RADIO BERLIN"

https://www.facebook.com/groups/rammsteinofficial/permalink/1139936829511322/

Si da! Arata extraordinar! Abia astwpt sa o vad in toata splendoarea!!
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mai 01, 2019 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu știu dacă asta a fost intenția lor, dar da, poți spune că seamană cu Radio Berlin.
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Mai 04, 2019 2:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rammstein Mein Radio Tour

ar suna bine

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Mai 04, 2019 11:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu i-aș spune "Deutschland Tour". Un fel de "suntem nemți, vă arătăm ce știm" Very Happy
agenttud
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Joi Mai 09, 2019 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Membrii LIFAD: inregistrarile pentru rehearsal sunt deschise, din cate am vazut. 24 si 26 mai, confirmare pe 13 mai.
Sus
agenttud
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mie Mai 22, 2019 6:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

S-a inscris cineva de aici la rehearsals? Merge cineva? (intreb mai mult din curiozitate, ca stiu oameni care merg si pe 24, si pe 26)
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro