TURNEU 2019 ...

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Deci Sorin merge la Barcelona si Copenhaga, deocamdata esti singurul de aici pentru orasele astea.

La Viena merg pana acum Tudor, Gaby si eu pana acum si sper din suflet ca joi, sa isi poata lua bilet si Gabi Popescu (nume utilizator gabi19319)
Poate reusesc sa il conving si pe The Chaser. :D

Vedem cine si unde mai merge pana anul viitor. :P

alexramm, you are totally right!!!!
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Cristina wrote:Eu am luat bilet pentru Viena. Deci ne vedem la Viena, Gaby? :P
Eu zic sa tinem legatura aici, si care cum merge, sa ne vedem in locurile respective.
Bineinteles!
Ne vedem acolo, la o bere ! \m/
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Viena, Berna, Munchen, Dresda, Berlin, Rostock, Hanovra, Praga - Sold Out!
Munchen, un nou concert, suplimentar!

E mare cererea, dom'le :D
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Nu inteleg de unde iau datele ca spectacolele sunt sold out cand sunt cateva pentru care inca mai gasesti bilete (sau gaseai). De exemplu, pe site-ul lor scrie ca Polonia e sold out, dar mai sunt 1/3 din bilete available.

Eu am reusit sa imi iau pentru Praga (17) de pe Ticketmaster CZ, chiar daca pe Eventim zicea ca nu mai sunt. Anyway, daca merge cineva si la concertul ala si vrea sa se intalneasca, I'll be there. :)
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

Din pacate am ratat biletele pt concertul din Milton Keynes, dar am reusit sa iau astazi la concertul din Paris de pe 29 iunie!!!! Ca de obicei, in primul rand!!! 😀 Cristina, promit sa iau bannerul cu mine!!!! 😁😁😁
User avatar
DerMetzgerMeister
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Sun Jul 04, 2010 4:53 pm
Location: Aiud

Post by DerMetzgerMeister »

Salutari, merge cineva la Moscova ? :)
User avatar
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 72
Joined: Thu Mar 14, 2013 7:05 pm
Location: Weener, Deutschland
Contact:

Post by Raul Marian »

Am reusit sa prind si eu cu greu un bilet in Hannover! xD A trebuit sa raman pe linia de asteptare vreo 45 de minute imediat dupa ce s-au lansat biletele. A fost o batalie mare!
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Uau, ma bucur enorm pt voi toti, care ati reusit sa luat un biet undeva. A fost incredibila zbaterea pt bilete de data asta si un mare stres pt multi, dar se pare ca Rammstein au reusit un record formidabil:
https://www.iq-mag.net/2018/11/800000-s ... -dXTeJoS73

A fost tare ciudata toata vanzarea de bilete si multe lucruri confuzante...
agenttud, intr-adevar, aratau la mai multe concerte ca nu ar mai fi bilete, dar mai erau. Sau invers, ca mai sunt bilete, dar nu te lasa sa cumperi, ca-s blocate si nu inteleg. Am tot cochetat si cu Praga, dar pana la urma am renuntat, ramane doar Viena de data asta :)
alexramm, la Milton Keynes nu e sold out, dar cand intri sa cumperi iti spune ca nu mai sunt bilete. Eu nu mai inteleg nimic...
Ma bucur mult ca ai reusit sa iei in primul rand la Paris! Da, sa iei banner-ul neaparat! :P
Nu toate locatiile au avut sector in fata scenei, asa ca cei ca tine, care au reusit sa ia in fata scenei in Paris sau Berlin sunt mari norocosi, pentru ca acolo e si sector de Fanpit la acelasi pret cu cel normal de standing pe stadion. Si asta mi se pare tare ciudat...
Raul Marian, bine ca nu ai cedat si ai rezistat eroic, doar asa s-a putut in majoritatea momentelor. :shock: Ma bucur mult pt tine! :)
DerMetzgerMeister, cred ca esti singurul pe Moscova! Cat de mare e stadionul acolo? :D Foarte tare ca mergi!
Gaby, ne vedem fara indoiala si la 3 beri! Eu am rezervat si cazarea deja in Viena, ca va fi jale atunci. Viena a fost unul din locurile cu sold-out urgent, de-asta au si suplimentat al doilea show (tot estul Europei va fi pe Viena si Praga), care si ala a fost sold out in vreo 2-3 ore.

Sa recapitulam deci:
Sorin: Barcelona si Copenhaga (ai reusit la ambele, Sorin?)
agenttud: Praga
alexramm: Paris
Raul Marian: Hanovra
DerMetzgerMeister: Moscova
Tudor, Gaby, gabi19319 si Cristina: Viena (concertul din 22 august)

Avand in vedere ca Viena e penultimul show din turneu, iar voi, ceilalti, ii veti vedea mult inaintea noastra, aveti voie cu spoilere cate vreti :D :P
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Viena a fost unul din locurile cu sold-out urgent, de-asta au si suplimentat al doilea show (tot estul Europei va fi pe Viena si Praga), care si ala a fost sold out in vreo 2-3 ore.
De ce crezi ca tot estul Europei va fi la astea doua? Locatiile cele mai estice (Riga, Moscova, Sankt Petersburg si Polonia) inca nu sunt sold out, ceea ce mi se pare extrem de surprinzator.
User avatar
DerMetzgerMeister
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 5
Joined: Sun Jul 04, 2010 4:53 pm
Location: Aiud

Post by DerMetzgerMeister »

@Cristina, am cumparat bilet si la Viena, Moscova a fost a doua optiune + city break
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Cristina wrote: Gaby, ne vedem fara indoiala si la 3 beri! Eu am rezervat si cazarea deja in Viena, ca va fi jale atunci. Viena a fost unul din locurile cu sold-out urgent, de-asta au si suplimentat al doilea show (tot estul Europei va fi pe Viena si Praga), care si ala a fost sold out in vreo 2-3 ore.
Mare dreptate ai !
Si eu mi-am luat cazare inca de pe 5 nov., la un pret decent.
A doua zi, la acelasi hotel, pentru 2 nopi, pretul era cu peste 100E mai mare ! Niste banditi si niste exploatatori care spoliaza masele de fani :lol: :lol: :lol:


PS. PEnTRU ce face, nu vine si el ?
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

agentud, pentru că Riga, Moscova şi Sankt Petersburg sunt scumpe. Şi pentru că Polonia e mai departe.
Nici tu nu mergi la ele, nici noi, restul, cu o excepție :D

DerMetzgerMeister, super, ne vedem! În 22 sau 23?

Gaby, am văzut cum urcă prețurile, da, exploatatori capitalişti :D
PEnTRU nu merge de data asta.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Cristina wrote:http://www.blabbermouth.net/news/rammst ... aEDcUpM1vo

Deci 3 ani de turneu :D
MI se pare mie, sau toata lumea interpreteaza (intr-un fel) gresit ce a zis Richard? El zice ca vor fi "on tour" pentru urmatorii 3 ani. Peste tot am vazut "ah, asta inseamna turneu de 3 ani", cand mie mi se pare ca Richard zice "vom concerta in urmatorii 3 ani", insemnand ca pot fi si in tururi diferite (la fel cum au fost "on tour" in perioada 2009-2013, dar nu a fost doar un singur tur).
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

nu am prins bilet :( let me know daca aveti un chiar si doua bilete in plus pt Viena sau Praga/Germania
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
Post Reply