Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

TURNEU 2019 ...
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Noi 06, 2018 11:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci Sorin merge la Barcelona si Copenhaga, deocamdata esti singurul de aici pentru orasele astea.

La Viena merg pana acum Tudor, Gaby si eu pana acum si sper din suflet ca joi, sa isi poata lua bilet si Gabi Popescu (nume utilizator gabi19319)
Poate reusesc sa il conving si pe The Chaser. Very Happy

Vedem cine si unde mai merge pana anul viitor. Razz

alexramm, you are totally right!!!!
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mie Noi 07, 2018 9:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Eu am luat bilet pentru Viena. Deci ne vedem la Viena, Gaby? Razz
Eu zic sa tinem legatura aici, si care cum merge, sa ne vedem in locurile respective.

Bineinteles!
Ne vedem acolo, la o bere ! \m/
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Noi 08, 2018 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Viena, Berna, Munchen, Dresda, Berlin, Rostock, Hanovra, Praga - Sold Out!
Munchen, un nou concert, suplimentar!

E mare cererea, dom'le Very Happy
agenttud
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 22/Aug/2013

MesajTrimis: Joi Noi 08, 2018 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu inteleg de unde iau datele ca spectacolele sunt sold out cand sunt cateva pentru care inca mai gasesti bilete (sau gaseai). De exemplu, pe site-ul lor scrie ca Polonia e sold out, dar mai sunt 1/3 din bilete available.

Eu am reusit sa imi iau pentru Praga (17) de pe Ticketmaster CZ, chiar daca pe Eventim zicea ca nu mai sunt. Anyway, daca merge cineva si la concertul ala si vrea sa se intalneasca, I'll be there. Smile
Sus
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 20/Oct/2009

MesajTrimis: Vin Noi 09, 2018 2:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din pacate am ratat biletele pt concertul din Milton Keynes, dar am reusit sa iau astazi la concertul din Paris de pe 29 iunie!!!! Ca de obicei, in primul rand!!! 😀 Cristina, promit sa iau bannerul cu mine!!!! 😁😁😁
Sus
DerMetzgerMeister
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 04/Iul/2010

MesajTrimis: Sam Noi 10, 2018 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutari, merge cineva la Moscova ? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 14/Mar/2013

MesajTrimis: Sam Noi 10, 2018 7:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am reusit sa prind si eu cu greu un bilet in Hannover! xD A trebuit sa raman pe linia de asteptare vreo 45 de minute imediat dupa ce s-au lansat biletele. A fost o batalie mare!
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Noi 11, 2018 12:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uau, ma bucur enorm pt voi toti, care ati reusit sa luat un biet undeva. A fost incredibila zbaterea pt bilete de data asta si un mare stres pt multi, dar se pare ca Rammstein au reusit un record formidabil:
https://www.iq-mag.net/2018/11/800000-selling-rammstein-sets-new-eventim-record/?fbclid=IwAR2LjGe3RaV2ZC6ZUkPdRvbuFDcGmObV93w27U7ZHW8rcqDeUT7ojCZ9iDI#.W-dXTeJoS73

A fost tare ciudata toata vanzarea de bilete si multe lucruri confuzante...
agenttud, intr-adevar, aratau la mai multe concerte ca nu ar mai fi bilete, dar mai erau. Sau invers, ca mai sunt bilete, dar nu te lasa sa cumperi, ca-s blocate si nu inteleg. Am tot cochetat si cu Praga, dar pana la urma am renuntat, ramane doar Viena de data asta Smile
alexramm, la Milton Keynes nu e sold out, dar cand intri sa cumperi iti spune ca nu mai sunt bilete. Eu nu mai inteleg nimic...
Ma bucur mult ca ai reusit sa iei in primul rand la Paris! Da, sa iei banner-ul neaparat! Razz
Nu toate locatiile au avut sector in fata scenei, asa ca cei ca tine, care au reusit sa ia in fata scenei in Paris sau Berlin sunt mari norocosi, pentru ca acolo e si sector de Fanpit la acelasi pret cu cel normal de standing pe stadion. Si asta mi se pare tare ciudat...
Raul Marian, bine ca nu ai cedat si ai rezistat eroic, doar asa s-a putut in majoritatea momentelor. Shocked Ma bucur mult pt tine! Smile
DerMetzgerMeister, cred ca esti singurul pe Moscova! Cat de mare e stadionul acolo? Very Happy Foarte tare ca mergi!
Gaby, ne vedem fara indoiala si la 3 beri! Eu am rezervat si cazarea deja in Viena, ca va fi jale atunci. Viena a fost unul din locurile cu sold-out urgent, de-asta au si suplimentat al doilea show (tot estul Europei va fi pe Viena si Praga), care si ala a fost sold out in vreo 2-3 ore.

Sa recapitulam deci:
Sorin: Barcelona si Copenhaga (ai reusit la ambele, Sorin?)
agenttud: Praga
alexramm: Paris
Raul Marian: Hanovra
DerMetzgerMeister: Moscova
Tudor, Gaby, gabi19319 si Cristina: Viena (concertul din 22 august)

Avand in vedere ca Viena e penultimul show din turneu, iar voi, ceilalti, ii veti vedea mult inaintea noastra, aveti voie cu spoilere cate vreti Very Happy Razz
agenttud
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 22/Aug/2013

MesajTrimis: Dum Noi 11, 2018 1:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Viena a fost unul din locurile cu sold-out urgent, de-asta au si suplimentat al doilea show (tot estul Europei va fi pe Viena si Praga), care si ala a fost sold out in vreo 2-3 ore.

De ce crezi ca tot estul Europei va fi la astea doua? Locatiile cele mai estice (Riga, Moscova, Sankt Petersburg si Polonia) inca nu sunt sold out, ceea ce mi se pare extrem de surprinzator.
Sus
DerMetzgerMeister
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 04/Iul/2010

MesajTrimis: Dum Noi 11, 2018 10:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Cristina, am cumparat bilet si la Viena, Moscova a fost a doua optiune + city break
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Noi 12, 2018 5:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:

Gaby, ne vedem fara indoiala si la 3 beri! Eu am rezervat si cazarea deja in Viena, ca va fi jale atunci. Viena a fost unul din locurile cu sold-out urgent, de-asta au si suplimentat al doilea show (tot estul Europei va fi pe Viena si Praga), care si ala a fost sold out in vreo 2-3 ore.

Mare dreptate ai !
Si eu mi-am luat cazare inca de pe 5 nov., la un pret decent.
A doua zi, la acelasi hotel, pentru 2 nopi, pretul era cu peste 100E mai mare ! Niste banditi si niste exploatatori care spoliaza masele de fani Laughing Laughing Laughing

PS. PEnTRU ce face, nu vine si el ?
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Noi 13, 2018 3:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

agentud, pentru că Riga, Moscova şi Sankt Petersburg sunt scumpe. Şi pentru că Polonia e mai departe.
Nici tu nu mergi la ele, nici noi, restul, cu o excepție Very Happy

DerMetzgerMeister, super, ne vedem! În 22 sau 23?

Gaby, am văzut cum urcă prețurile, da, exploatatori capitalişti Very Happy
PEnTRU nu merge de data asta.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro