Rammstein: Paris DVD

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by justme »

Gaby wrote:@ justeme
Și eu am fost la film cu fiica-mea 👿
Și eu la fel Gaby! Tot cu fiica-mea! Păi cand spuneam ca a fost frumos...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

agenttud, am spus mai sus ce si cat am vazut, doar ce exista pe net pana acum. Nu ii luam apararea lui Akerlund, dar sunetul din cinema-uri nu este gandit pentru concerte live, ci pentru film si voce.
Cand o sa imi cumpar blue-ray-ul si o sa il ascult acasa la sistem audio gandit pt asa ceva o sa ma pronunt exact.

Si nu am spus deloc ca filmul nu poate fi criticat, dimpotriva, si eu spus de "efecte cheesy". Am spus ca ma mir de ce atata dezamagire in randul fanilor, cand per ansamblu filmul are clar mai multe plusuri decat minusuri, e o placere vizuala si nu numai. Pana una-alta fiecare alege sa se bucure sau nu de el, eu aleg sa ma bucur si imi place si varianta de Rammstein asa cum o vede Akerlund. Adica viziunea lui, ca e viziunea lui.
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

https://www.youtube.com/watch?v=DG9TeLISmZU

Ma bucur ca macar Mutter a iesit acceptabil. Am trebuit sa asteptam 15 ani pentru o versiune buna.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, a iesit chiar bine. Imi era o sete de "Mutter" live... :)
User avatar
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 72
Joined: Thu Mar 14, 2013 7:05 pm
Location: Weener, Deutschland
Contact:

Post by Raul Marian »

Nu știu de voi, însă eu am văzut chiar azi DVD-ul și a fost super. Mie mi-a plăcut foarte mult, iar efectele speciale nu au făcut decât să adauge mai multă forță la fiecare melodie. Chiar mi s-au părut interesante unele, și am avut ceva frică de la ce am văzut înainte pe youtube. Însă produsul final este unul de calitate, cel puțin după părerea mea.
Image
User avatar
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 85
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:52 am

Post by Tudor Bran »

Eu am cumparat varianta *Ltd Metal Fan Edition* (Blu-ray, cover metalic). S-au organizat bine cei de la shop, l-au trimis in data de 12 mai si l-am primit pe 19.

In ceea ce priveste concertul, sunt incantat in procent de 90%. Imi place conceptul lui Akerlund, totul e bine filmat si montat iar setlist-ul mi se pare unul dintre cele mai bune avute de Rammstein vreodata.

Nu mi-au placut insa efectele adaugate. Mi se par niste clisee ieftine si kitschy, ce nu se ridica la nivelul restului productiei.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Se gaseste in Romania la vreun shop sau doar comanda online?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Aceeaşi părere ca Tudor despre Rammstein: Paris. Îmi place vizual şi audio foarte mult. Efectele adăugate nu mă deranjează foarte mult, aşa cheesy cum sunt pe alocuri :D

Va putea fi cumpărat şi din librării, deocamdată nu cred sa existe pe stoc.
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Sorin wrote:Se gaseste in Romania la vreun shop sau doar comanda online?
am văzut DVD-ul în Cărturești
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
Post Reply