Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Rammstein: Paris DVD
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 21/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Mar 28, 2017 5:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gaby a scris:
@ justeme
Și eu am fost la film cu fiica-mea 👿

Și eu la fel Gaby! Tot cu fiica-mea! Păi cand spuneam ca a fost frumos...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Mar 29, 2017 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

agenttud, am spus mai sus ce si cat am vazut, doar ce exista pe net pana acum. Nu ii luam apararea lui Akerlund, dar sunetul din cinema-uri nu este gandit pentru concerte live, ci pentru film si voce.
Cand o sa imi cumpar blue-ray-ul si o sa il ascult acasa la sistem audio gandit pt asa ceva o sa ma pronunt exact.

Si nu am spus deloc ca filmul nu poate fi criticat, dimpotriva, si eu spus de "efecte cheesy". Am spus ca ma mir de ce atata dezamagire in randul fanilor, cand per ansamblu filmul are clar mai multe plusuri decat minusuri, e o placere vizuala si nu numai. Pana una-alta fiecare alege sa se bucure sau nu de el, eu aleg sa ma bucur si imi place si varianta de Rammstein asa cum o vede Akerlund. Adica viziunea lui, ca e viziunea lui.
agenttud
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 22/Aug/2013

MesajTrimis: Vin Apr 07, 2017 10:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

https://www.youtube.com/watch?v=DG9TeLISmZU

Ma bucur ca macar Mutter a iesit acceptabil. Am trebuit sa asteptam 15 ani pentru o versiune buna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mai 05, 2017 9:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, a iesit chiar bine. Imi era o sete de "Mutter" live... Smile
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 14/Mar/2013

MesajTrimis: Sam Mai 20, 2017 10:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu știu de voi, însă eu am văzut chiar azi DVD-ul și a fost super. Mie mi-a plăcut foarte mult, iar efectele speciale nu au făcut decât să adauge mai multă forță la fiecare melodie. Chiar mi s-au părut interesante unele, și am avut ceva frică de la ce am văzut înainte pe youtube. Însă produsul final este unul de calitate, cel puțin după părerea mea.
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 09/Apr/2013

MesajTrimis: Dum Mai 21, 2017 1:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am cumparat varianta *Ltd Metal Fan Edition* (Blu-ray, cover metalic). S-au organizat bine cei de la shop, l-au trimis in data de 12 mai si l-am primit pe 19.

In ceea ce priveste concertul, sunt incantat in procent de 90%. Imi place conceptul lui Akerlund, totul e bine filmat si montat iar setlist-ul mi se pare unul dintre cele mai bune avute de Rammstein vreodata.

Nu mi-au placut insa efectele adaugate. Mi se par niste clisee ieftine si kitschy, ce nu se ridica la nivelul restului productiei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Mai 23, 2017 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se gaseste in Romania la vreun shop sau doar comanda online?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mai 26, 2017 9:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aceeași părere ca Tudor despre Rammstein: Paris. Îmi place vizual și audio foarte mult. Efectele adăugate nu mă deranjează foarte mult, așa cheesy cum sunt pe alocuri Very Happy

Va putea fi cumpărat și din librării, deocamdată nu cred sa existe pe stoc.
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Sam Iun 17, 2017 11:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorin a scris:
Se gaseste in Romania la vreun shop sau doar comanda online?
am văzut DVD-ul în Cărturești
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> LIVE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro