Rammstein In Amerika (Concert + Documentar)

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 72
Joined: Thu Mar 14, 2013 7:05 pm
Location: Weener, Deutschland
Contact:

Post by Raul Marian »

Din nefericire in Romania nu prea sunt bani, si chiar nu multa lume se sinchiseste sa cumpere un album sau mai mult, un DVD. Am intalnit extrem de multa lume care rade de mine fiindca eu cumpar albumele ce doresc sa le ascult(am inceput doar de un an) fiindca imi spun totdeauna "De ce as da banii pe ceva daca pot sa descarc de pe internet?". Si chiar inteleg, nu este un egoism, este sistemul. Avem un sistem de rusine care tine tara in saracie si ne face in cel mai bun caz sa cumparam albumele lui Guta sau Salam...

PS: Mai erau si Inna si Alex Velea p-acolo, scuze.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Mda...din pacate sunt de acord cu tine...
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Cristina wrote:L-au scos. Banuiesc ca se urmaresc toate copiile pe net pentru a fi scoase.
Sa vedem cum le scot si de pe trackerele rusesti, unde legea nuprea se aplica! :lol:
Deja l-am gasit in toate variantele posibile.
Ca un mizerabil ce sunt, bineinteles ca am descarcat varianta BluRay, dar (si sincer vorbesc!) deja am ceva bani pusi deoparte macar pentru DVD, din respect pentru muzica lor si pentru efortul de a mai scoate un material! :roll:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pacat ca nu avem buton de like. Ai fi primit cel putin unul acum :D
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Cristina wrote:Pacat ca nu avem buton de like. Ai fi primit cel putin unul acum :D
Hahaha, eu ma asteptam sa fiu injurat!!! Deh, nerabdarea...
:oops:
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

De ce sa fii injurat? Stiu multa lumea care face asta si mi se pare foarte normal.
Asculti/vezi intai de pe net cum suna si apoi daca iti place si crezi ca merita il cumperi pentru ca, evident, respecti muzica si mai ales munca celor care o presteaza.
De ex, ieri ascultam ultimul album Faith No More, pe care da, recunoasc ca l-am downloadat si imi spuneam ca nu as da bani pe asa ceva. Sint mare fan Faith No More, e una din trupele mele de suflet, din top 5, dar ultimul album nu il pot inghiti deloc, mi se pare un rateu. Nu stiu ce s-a intamplat...
Eu cred ca e absolut normal, oricat de mare fan ai fi, sa poti recunoaste cand trupa ta preferata da un rateu, nu sa inghiti orice in virtutea inertiei. Nu cred in conceptul de "fan neconditioant".
Pana la urma, simplificand totul si sarind peste discutiile usor filosofice, muzica este o marfa pe care o cumperi numai daca iti place, nu? Ei bine, repet, eu nu as cumpara ultimul FNM. Am dat jos de pe net, am ascultat si am considerat ca e mai bine sa imi pastrez in buzunar cei 10 dolari, sau cat costa...
Ionut
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 39
Joined: Sat Jul 21, 2012 9:24 pm
Location: Buzau

Post by Ionut »

Eu l-am achizitionat de pe getmusic.ro . Se face ceva reclama la el pe rockfm . Eu l-am luat varianta dvd ca nu duce harbu blu-ray fara sa se intrerupa sau sa mi se blocheze..aia e..calitate video diferita, aceeasi satisfactie :D . Chiar se merita , nu-mi venea sa cred ca il am .
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Total de acord cu PEnTRU, inclusiv in ce priveste ultimul album FNM. Eu nu am inteles nimic din el si ce au vrut cu el. M-a obosit chiar sa il ascult :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Atunci, ca un mic off-topic, va sugerez sa ascultati noul album Draconian - Sovrain.Un doom metal cu voce feminina exceptional.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Avem si un "Rammstein in Paris". Care cel mai probabil va fi inculs in DVD-ul care va fi lansat de Craciun in 2016. :D
Eu asa spun 8)
http://rammstein.ro/2016/05/13/rammstein-paris/
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

User avatar
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 85
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:52 am

Post by Tudor Bran »

Perfect, inca un Blu-ray Rammstein adaugat la colectie :D
Post Reply