EDITIA 2015

probleme tehnice, condica de sugestii si reclamatii...
Post Reply
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

EDITIA 2015

Post by PEnTRU »

Cred ca era timpul sa schimbam ceva, asa ca de azi avem haine noi la site.
Nu este tot contentul introdus, va mai dura nitel, motiv pentru care am lasat in paralel si vechea versiune. Gasiti linkul pe undeva, pe coloana din dreapta.

Pareri?
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

:D Smooth and sexy design. Faina combinatia de galben cu gri/negru
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

superb, superb.... mai ales peisajul din Rosenro+, foar+e inteligen+ !!!! WUNDERBARRRRRRRR !!!!
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
agenttud
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 134
Joined: Thu Aug 22, 2013 9:36 pm

Post by agenttud »

Arata foarte bine site-ul, pare mult mai fluent si mai elegant. :)

Cu toate acestea, as avea niste sugestii/feedback constructiv (poate e doar o parere subiectiva):
- combinatia de galben si gri/negru este marfa, dar mi se par cam greu de distins cuvintele de fundal (poate ar trebui sa aiba si o margine mica literele sau sa fie contrastul mai estompat)
- textul articolelor/posturilor mi se pare cam subtire, ceea ce ingreuneaza cititul (asta se intampla indiferent daca dau zoom paginii sau nu)
- textul ar trebui sa fie in conformitate cu limba romana literara (este site-ul oficial al comunitatii Rammstein Romania, pana la urma) - ex. intru pe noua pagina si primul lucru pe care il vad este "Noi sintem LIFAD Romania"

Sper ca nu par hater (pentru ca nu sunt). Imi doresc doar ca site-ul sa arate cat mai bine posibil. :)
User avatar
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 72
Joined: Thu Mar 14, 2013 7:05 pm
Location: Weener, Deutschland
Contact:

Post by Raul Marian »

Arata super, mai modern. Chiar imi place cum l-ati transformat! :D

Apropo, unde sunt versurile traduse? Imi placea sectiunea aceea. :(
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Multumim pt feed-back si mai ales pt sugestii. De unele vom tine cont, de unele nu, evident:)
Va fi si pagina de versuri, nicio grija, dar cum am spus in prima postare, continutul va fi actualizat in timp. Incerc sa fac asta cat de repede se poate.
User avatar
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 72
Joined: Thu Mar 14, 2013 7:05 pm
Location: Weener, Deutschland
Contact:

Post by Raul Marian »

Aha, ok. Am crezut ca nu am vazut-o eu. :S De abia astept sa o revad. Oricum pana acuma ati facut o treaba excelenta cu site-ul. Felicitari inca o data! :D
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Intre timp s-a mai lucrat, s-a mai modificat cate ceva, a aparut si sectiunea de versuri... ne miscam:) Sper ca sapt asta sa reusesc sa termin de introdus tot continutul.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, PEnTRU este creierul acestei rebranduiri, pentru care ii multumesc in mod deosebit!!! Foarte frumos design!!
agenttud, acel "noi sintem" a fost o scapare, s-a remediat. In rest nu se utilizeaza alta limba decat cea romana literara. Mi-ar fi placut sa o avem si cu diacritice, dar cum stam prost cu timpul liber disponibil, speram ca lumea sa accepte si varianta asta "calculatorista" :)

Asteptam in continuare sugestii si pareri. Multumim!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Pana la urma faza cu NOI SINTEM vs NOI SUNTEM nu e chiar o greseala. Academicienii inca se cearta pe tema asta, dupa atatia ani:) Stiu oameni de litere mai mult decat seriosi care folosesc forma "sint" in loc de "suntem". De asemenea, multe publicatii merg tot pe linia asta, de ex Dilema Veche, cu Plesu in frunte etc...
Eu, fiind nitel mai batran, nu pot nicicum sa trec pe forma recenta, raman in tabara celor cu "sint".
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Arată superb noul format. În pas cu ”timpurile”, cu trendurile actuale în materie de format vizual, în spațiul virtual.

O singură sugestie aș avea, dacă e posibil dpdv tehnic, la capitolul ”Componență”, când dai scroll în jos, să se ”ridice” header-ul, așa cum se ridică la celelalte capitole. Nu de alta dar mi-ar plăcea să văd mai bine pozele ...
User avatar
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 72
Joined: Thu Mar 14, 2013 7:05 pm
Location: Weener, Deutschland
Contact:

Post by Raul Marian »

Nu mi se pare nici mie gresita forma cu "sintem", dar sa nu bage altcineva de vina. Oricum, si eu folosesc in vorbire "eu sant", si doar de putine ori forma mai actualizata "eu sunt".

As dori de asemenea sa multumesc pentru ca s-au reintrodus versurile, si arata calumea sectiunea. Sincer, arata chiar foarte bine! Multe multe felicitari din partea mea!

Si daca tot suntem la capitolul gramatica, as mai avea o intrebare. De cand s-a introdus in scris „â” in locul lui „î”? Stiu ca a aparut tarziu, deoarece am citit in carti mai vechi cu „î” peste tot. xD
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Incepand de azi va puteti abona si la newsletter:

http://rammstein.ro/

Promitem sa va tinem la curent cu cele mai noi stiri in timp util:)

PS - verificati mail-ul de confirmare in SPAM-uri, mai ales cei care aveti adrese pe yahoo sau gmail.
Post Reply