funny forum, jokes and rasete maaaa

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pițurcă în Moldova.
- Sunteți Pițurcă?
- Da.
- Da' pi fotbal cînd treceți?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Adobe Photoshop team is thinking about replacing the famous .PSD extension due to the numerous accusations of plagiarism.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Bula, poti sa ne spui cam care este programul tau zilnic?
- Pai, ma scol dimineata, ma imbrac, ies pe coridor, sterg p**a c'o carpa... Imi iau micul dejun, dupa care imi iau ghiozdanul, deschid usa, inchid usa, sterg p**a c'o carpa si ma duc la scoala.
Acolo invat, ma intorc de la scoala, sterg p**a c'o carpa, imi mananc pranzul, imi fac lectiile si ma duc la plimbare, intai sterg p**a c'o carpa, ma plimb, ma-ntorc acasa, sterg p**a c'o carpa.
Dupa aia cinam cu toata familia, eu sterg p**a cu o carpa si ma duc sa ma culc...
- Asculta, Bula, esti bolnav?
- Nu... Da' de ce, ma-ntrebati?
- Pai, tot timpul iti stergi p**a cu o carpa!!!
- A, nuuu! N-ati inteles... Taica-meu s-a ales, nu de mult, deputat in parlament si bulangii aia de vecini ai nostri, invidiosi, tot timpu' ne scriu "p**a" pe usa...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Bancul cu carpa l-am auzit si eu acum vreo doua saptamani, am un coleg care spune bancurile senzational si am ras o saptamana de bancul asta. A devenit unul din preferatele mele :D
Sesizati si nuanta subtila a lui "taica-meu s-a ales deputat" :lol: :lol: :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Cand Petre Tutea e muscat de un vampir, vampirul se transforma intr-o baba murdara pe picioare.
Atunci cand Dumnezeu a spus “Sa fie lumina !”, cita din Petre Tutea.
Se spune ca Dumnezeu a facut Pamantul, Soarele, Luna, stelele, plantele, animalele si omul. Pe Dumnezeu l-a facut Petre Tutea. De mai multe ori si in pozitii diferite.
Moise a primit Cele 10 Porunci de la Petre Tutea.
Cand o fata il vede pe Brad Pitt se uda pe loc, iar cand o baba il vede pe Petre Tutea, se murdareste pe picioare instantaneu.
Petre Tutea a scris un almanah gastronomic intitulat “Cartea de bukkake”, datorita faptului ca isi iubea camarazii exact ca sarea-n bukkake. In curand va fi editat un al doilea volum denumit “Bukkake traditionale”.
Atunci cand j|danul Iisus a inviat, a suferit un preinfarct in momentul in care a auzit ca pe Pamant exista unul mai tare ca el. Era vorba despre Petre Tutea.
Petre Tutea a fost cel care a creat prima carte de colorat inspirata din mitologia ęvręíąscą. Aceasta este Biblia. In curand va fi lansata si pe vinil in interpretarea parintelui Pamfil Pedofileanul.
Petre Tutea a demonstrat la Sorbona ca operele lui Shakespeare, pe langa j|daneasca Biblie, reprezinta doar maculatora scrisa pe genunchi.
Petre Tutea stie ce este lerul despre care canta Stefan Hrusca.
Petre Tutea a inventat motorul cu agheasma.
Cand americanii au aselenizat, au gasit acolo o carte cu aforismele lui Petre Tutea. Cand NASA a trimis un robot pe Marte, au gasit editia revizuita.
Planck a derivat ecuatia E = hν dintr-o cartulie cu aforismele lui Petre Tutea.
Daca participi la un examen de Fizica Atomica si esti prins cu aforismele lui Petre Tutea, se considera ca ai copiat.
Petre Tutea n-a avut copii, dar el e adevaratul tata al lui Luke Skywalker.
De anul viitor, la judecatorie vei putea jura cu mana pe Mugetarile lui Petre Tutea.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Chiar funny. :D Dacă ignorăm numele lui Petre Țuțea ... și referirile ușor antisemite.
Dacă nu, Nu.
Image
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Mai veche, da' bună:

Parintii gasesc pe patul copilului o revista sado-maso. Dupa un minut de
tacere, tatal zice:
-Eu zic sa nu-l batem....
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:D da, il stiam si eu, da-l uitasem. merci ca l-ai reamintit.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

:lol: :lol: :lol:

Image[/img]
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Image
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

No, s-a descurcat :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Facebook a împlinit 10 ani! 11 lucruri pe care nu le ştiai despre eveniment

• Victor Ponta a declarat că, acum 10 ani, când i-a venit ideea să facă Facebook, nici nu se gândea că va avea un asemenea succes;

• Zuckerberg i-a mulţumit personal lui Lucian Mândruţă pentru că ţine Facebook-ul în viaţă şi l-a făcut admin global;

• Iliescu şi-a făcut azi cont pe Facebook! După ce a dat Like la paginile lui Lenin şi Stalin, a postat şi primul lui mesaj: „Salut, măi animalelor!”

• Pentru că în Teleorman internetul merge mai greu, azi s-au sărbătorit doar 2 ani de Facebook;

• Drumarii spun că au fost luaţi prin surprindere de aniversarea de 10 ani a Facebook-ului;

• Ungurii spun că ei au avut Facebook înaintea românilor, încă de acum 174 de ani;

• Imprimeria Naţională a tipărit tot Facebook-ul şi l-a donat bibliotecilor de la sate care nu au internet;

• Cornel Dinu a spus că, după zece ani, singurul lui prieten pe Facebook este un câine;

• Autorităţile locale din întreaga ţară au depus coroane de flori în cinstea Facebook-ului;

• Primarul Onţanu a organizat o petrecere cu mici, bere, la care au cântat Holograf, Direcţia 5, Smiley şi Alex Velea;

• Evident, Dan Şova a negat existenţa Facebook-ului.

sursa: www.Timesnewroman.ro
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Image
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply