Album nou - nr. 7

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:P of... te intelegem! :P
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

"Într-un interviu video acordat în urmă cu câteva săptămâni, Till Lindemann a declarat că "Made in Germany 1995-2011" va cuprinde 2 CD-uri, care vor cuprinde in total de 26 melodii.
Dar anuntul oficial afirma că vor fi numai 20 de melodii.
Prin urmare, Made in Germany 1995-2011 ar putea apărea în mai multe ediţii. Dar este, de asemenea, posibil ca planurile sa se fi schimbat intre interviu si anuntul oficial.
Till arată că alegerea de melodii a fost stabilita intr-o săptămână şi că decizia a fost împărţită între membrii grupului, producători, management si casa de discuri."


De aici: http://www.rammsteinworld.com
User avatar
iohan211
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Sun Jan 23, 2011 10:11 am
Location: viseu de sus mm

Post by iohan211 »

Gaby wrote:"Într-un interviu video acordat în urmă cu câteva săptămâni, Till Lindemann a declarat că "Made in Germany 1995-2011" va cuprinde 2 CD-uri, care vor cuprinde in total de 26 melodii.
Dar anuntul oficial afirma că vor fi numai 20 de melodii.
Prin urmare, Made in Germany 1995-2011 ar putea apărea în mai multe ediţii. Dar este, de asemenea, posibil ca planurile sa se fi schimbat intre interviu si anuntul oficial.
Till arată că alegerea de melodii a fost stabilita intr-o săptămână şi că decizia a fost împărţită între membrii grupului, producători, management si casa de discuri."


De aici: http://www.rammsteinworld.com
Cu cat mai multe piese cu atat mai bine,cat despre un album nou,eu sincer sunt optimist,nu cred ca vor"renunta"asa devreme(tinind cont de alte trupe de renume).
Cat despre turneu,sper sa mai vine si prin Ro,daca nu poata o sa reusesc sa-i prind si afara...
iohan211
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

In cazul Rammstein, daca vor sa se retraga, cred ca o vor face cand vor crede ei de cuvinta, in nici un caz tinand cont de longevivitatea altor trupe in industria muzicala. Cat despre album nou, eu cred ca vom mai auzi piese noi, insa nu inainte de 2013. Cu venirea in Ro, sun cam sceptic.... Recunosc, ar fi super o reeditare Sonisphere 2010 la Cluj pe stadionul nou :D
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
iohan211
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 34
Joined: Sun Jan 23, 2011 10:11 am
Location: viseu de sus mm

Post by iohan211 »

Da,cred ca isi"iubesc"prea mult fanii ca sa renunte asa de repede.... :twisted: :twisted: :D :D
iohan211
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Interviewed in Rock Hard Poland, Richard gives his opinion about the next Rammstein album: "since Rosenrot we have mistreated electronic parts of our music and for the next album this situation should change".

Sursa: https://www.facebook.com/rammsteinworld ... ion=stream
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Intelegem de aici ca va fi un next album, dar ce fel de schimbare va fi? Mai mult sau mai putin electro? :)
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Da, asa se pare ... Eu sper sa fie mai spre putin electro.
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Daca va fi un album in genul Mutter combinat cu Sehnsucht..ar fi perfect :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Daca a amintit de Rosenrot, posibil sa fie ceva legat...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Zvonuri, Zvonuri, Zvonuri, nimic oficial, deci nu luati nimic ca sigur:
Se spune, din surse apropiate trupei, ca Rammstein vor intra in studio pentru noul album din aprilie pana in noiembrie 2014. Albumul va fi inregistrat in februarie 2015. Primul single este programat pentru iunie 2015. In aceeasi perioada incepe vanzarea de bilete pentru noul turneu european care va incepe in noiembrie 2015.
Noul album va fi lansat in octombrie 2015. In mai 2016 va incepe turneul de vara cu Berlin - Wuhlheide, iar in toamna 2016 trupa pleaca in turneu in America de Nord si de Sud. Turneul mondial continua in 2017.
Desi sunt doar zvonuri, trebuie sa recunosc ca pentru mine sunt si "wishful thinking" si sunt destul de plauzibile, avand in vedere intervalul de timp destul de mare de "regenerare" al trupei, pentru un nou album sau un nou turneu.
Dar, deocamdata le discutam doar ca pe niste ZVONURI, repet! Nu exista nici o sursa oficiala a acestor informatii.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Las ca'i bun..sa nu se ingramadeasca toate trupele in Romania in aceeasi perioada.La anu sa vina Within Temptation, Epica, Muse, U2 poate Pearl Jam..in 2015 Metallica cu noul album si-apoi Rammstein in 2016 :lol: :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu sper din suflet sa vina NIN la anul pe la noi. De fapt visez foarte frumos :)
Iar 2016 e un an bun pentru venit Rammstein in Romania. Au fost in 2010, in 2013 si e normal sa mai sara inca trei ani si acum, pentru 2016 :) Dupa cum spuneam, zvonurile astea sunt destul de conforme cu realitatea de pana acum.
Personal cred si sper ca DVD-ul live sa ajunga la noi inaintea celui de-al 7-lea album.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

NIN ajung in Europa la anu', am vazut afis mare in Stadthalle - Viena, cel mai aproape cred ca vor fi in Budapesta pe 19 iunie. Se pare ca vom fi sariti ca in anii tristi cand mergeam numai pe dincolo la concerte fiindca ajung in Ucraina, Ungaria, Polonia, Cehia, Austria.... Fix pe langa noi.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Sunt ceva formatii anuntate pt anul 2014 ? La noi bineinteles ..
Live long , live happy and be free !
Post Reply