Viitorul lor !?

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
remus1
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 17
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:53 pm
Location: TARGOVISTE

Viitorul lor !?

Post by remus1 »

Noul DVD,viitorul album Emigrate,R+ :lol: ?! Hai sa discutam :D
D.R
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Chiar azi am vazut pe net un text extras dintr-un interviu atribuit (zic "atribuit" pentru ca nu s-a indicat sursa) lui Kruspe referitor la noul album Emigrate. Se pare ca el este "in lucru" de ceva vreme, insa a fost intrerupt de turneul cu Rammstein. Nu prea dau crezare unor texte postate pe internet, nu ma entuziasmez decat daca este "oficial", pana atunci, rabdare, rabdare...

Cat despre ce va urma cu R+, mult trambitata retragere a lu Til precum si lipsa unor informatii certe din partea formatiei daca vor mai continua sau nu(macar de dragul de a pune capat discutiilo inutile), va lasa loc liber speculatiilor. Stim ca exista un DVD, despre care ei vorbesc foarte putin (a mentionat in trecere Paul intr-un interviu recent si Schneider acum vreo 2 ani in SUA) si un eventual documentar. Insa daca acestea sunt "gata", nu trebuie decat sa le lanseze, nu necesita munca suplimentara. Pentru multi insa, viitorul formatiei, sau mai exact garantia ca vor continua ar consta intr-un anunt oficial cum ca "we are working on a new album."

Probabil ca acel DVD (posibil insotit si de alte bonusuri) sa fie lansat anul viitor. Greu de crezut ca nu vor lansa chiar nimic cu ocazia aniversarii a 20 de ani... Daca nu, va trebui sa ne multumim cu acel DVD-tribut realizat de fani :P
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
remus1
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 17
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:53 pm
Location: TARGOVISTE

Post by remus1 »

Chiar scria pe site-ul lor,ca vor avea o pauza binemeritata pe terment nelimitat (ne stiut nici de ei) si dupa ce se vor "calma apele" se vor gandi la un viitor album! Toate astea nu sunt vorbe in vant,sunt relatari ale lor mai precis Paul..care vorbea despre viitorul album, si mai nou Doom :D !
Si da ,de Emigrate la fel stiu despre noul album,probabil spre sfarsirul anului sau inceputul celui nou! Am auzit de la un fericit care a participat la meet&greet ca nu mai avem mult de asteptat si trebuie sa avem rabdare..raspundea Kruspe la intrebarea fanului :lol: !
Till si retragerea,nu prea cred! Relata el in 2007 parca ca se va retrage in jurul varstei de 50 ani..sincer nu cred!
D.R
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

In 2005 in timpul turneului Reise, Reise vorbea Till de retragere la 50 de ani...sper c-a uitat de-atunci :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Sylar wrote:In 2005 in timpul turneului Reise, Reise vorbea Till de retragere la 50 de ani...sper c-a uitat de-atunci :lol: :lol:
poate s-a referit la dupa 50 de ani de activitate :D
User avatar
remus1
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 17
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:53 pm
Location: TARGOVISTE

Post by remus1 »

A uitat sigur 8) ! Dvd-ul live e filmat in Bercy,din cate am auzit!?
D.R
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

da..dar au filmat si-n Madison Square Garden si Montreal (in timpul LIFAD TOUR) (alea probabil vor fi bonusuri)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Cel mai important ramane sa scoata un album nou si sa nu stea definitiv in pauza aceea binemeritata
Live long , live happy and be free !
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Amin! :lol:
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Assasimon wrote:Amin! :lol:
Si amin si tatal nostru si inger ingerasul meu , toate rugaciunile posibile
Live long , live happy and be free !
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Sylar wrote:da..dar au filmat si-n Madison Square Garden si Montreal (in timpul LIFAD TOUR) (alea probabil vor fi bonusuri)
cel de la MSG sa il lanseze in intregime impreuna cu cel din Paris. Ce noi nu meritam un Doppel DVD? :evil: Nu cred ca este imposibil, sa nu uitam ca la anu' sarbatoresc 20 de ani. Deci este posibil...
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Trebuie sa fie ceva special , pentru cei 20 de ani de activitate .
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Daca este sa fi pregatit ceva special pentru aniversarea celor 20 de ani de activitate, tin foarte bine in secret. Deocamdata numai fanii se agita cu filmuletele. Dar cel mai probabil vor face ceva, cine stie, poate chiar concertul concertelor. Adica ceva cu totul aparte, nu putem sti.
La momentul acesta in afara de DVD-ul live, filmat la Bercy, MSG si Montreal si documentarul oficial, nu se cunoaste nimic cu certitudine. Dar se spera la un nou album, pentru ca Schneider a amintit despre asta intr-un interviu.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Pai stai ca Paul zicea ca se lucreaza si la un documentar Rammstein...deci acel film ar putea fi scos in scopul aniversarii a 20 de ani de activitate.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai da, e documentarul oficial de care spuneam. Posibil sa fie documentar pentru cei 20 de ani. Foarte posibil...
Sunt curioasa cum va suna noul album Emigrate, care se pare ca va fi mult mai hardcore :D
Post Reply