Album nou - nr. 7

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

Post Reply
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Album nou - nr. 7

Post by Red9 »

Stiu ca se apropie un BEST OF, pe care vom vedea cel putin o piesa noua si bineinteles hiturile aferente (pe care cred ca le-am ascultat deja de vreo 1000 de ori!), dar totusi imi pun intrebarea: Mai sunt sanse sa vedem un nou album din partea lor? Oare va fi ultimul (luand in considerare varsta lui Till)?

Stiu ca este destul de devreme sa ma intreb aceste lucruri, dar totusi parca nu am rabdare. Mi se pare ca lanseaza foarte foarte greu material nou. Combinatia REISE, REISE cu ROSENROT dupa 3 ani de absenta a fost geniala, dar dupa 4 ani ne-am ales cu mult mai putin pe LIFAD.

Voi ce ziceti?
Eu dupa inca un album ii vad deja parcati... sau cel putin mergand pe cai diferite.

:roll:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu zic sa nu ne mai gandim atata la varsta lui Till. Sunt zeci de artisti uriasi care concerteaza la peste 60 de ani. Vezi Roger Waters, Rolling Stones, Eric Clapton, AC/DC si multi altii.
Eu astept un album nou si cred ca LIFAD e un album foarte bun, mai bun decat Rosenrot. Deci oamenii au inca idei excelente. :)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Daca tot exista topicul asta, sa va spun ca exista zvonul ca Richard ar fi spus la Los Angeles ca Best-of-ul care va fi lansat in septembrie/octombrie va contine intr-adevar si 2 piese noi compuse pentru LIFAD, care n-au mai incaput pe album. Si ca vor face un turneu in Europa la finele lui 2011 pentru best-of-ul asta!!!! Iuhuuuuuuuuuuuuu! :D
Si ca va scoate in 2012 al doilea album cu Emigrate, cand Rammstein vor lua o pauza. :P Si ca in septembrie 2011 vrea sa conceapa un bebe, care sa fie nascut in iunie 2012. :lol: Ma gandesc ca vrea sa fenteze cumva sfarsitul lumii.
:lol:
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Deci sa incepem sa punem bani deoparte pentru un tur de forta la final de 2011..macar 3 concerte sa prindem :P
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Sorin, am o banuiala ca o sa ne vedem la Praga intr-o crasma putin respectabila:) U Kokura iti convine? :D
Daca mai e cineva interesat:
http://www.praguepubs.co.uk/pubs-details.php?id=26
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

PEnTRU wrote:Sorin, am o banuiala ca o sa ne vedem la Praga intr-o crasma putin respectabila:) U Kokura iti convine? :D
Daca mai e cineva interesat:
http://www.praguepubs.co.uk/pubs-details.php?id=26
Nu imi place aici.. la 23 inchide..ce.ne da afara dupa 4 beri? :P :P si 1 litru de lapte?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Au cea mai buna branza cu bere din Praga. De la 11 mergem mai sus pe straduta, ca mai sint o gramada de locatii imbietoare.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Dar este crasma aia unde meniul este scris pe trupul unor fete goale :D Mergem daca au si baieti cu meniu. :lol:
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Se pare ca managementul R+ a inregistrat doua domenii noi: German-liedgut.com/.de/.org/.eu/.info si Germanliedgut.com/.de/.org/.eu/.info.
De aici: http://www.rammsteinworld.com/discograp ... an-liedgut
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Un comment de pe YouTube zice asa:

"Actually Rammstein will be releasing new album in 2013

During recording of LIFAD they recorded a track with german rapper Bushido

the name of this track is "never forget us" this gives me reason to believe Rammstein 2013 album will be their last unfortunately."

Hmmm, daca e sa ne luam dupa zvonuri... :P
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

pff..chestia cu Bushido era si dupa Rosenrot..cum ca vor inregistra impreuna o melodie..deci..ca sa fiu direct..total bullshit

Cat despre urmatorul album..e prea devreme chiar pt zvonuri..mai intai sa scoata best=offul si sa termine turneul pt promovarea acestuia...apoi Richard sa scoata al 2-lea album cu Emigrate..si abia apoi se va putea vorbi de urmatorul album
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Total de acord cu Sylar. E foarte probabil sa fie 2013 anul urmatorului album, avand in vedere ca baga baietii turneu la greu si au nevoie de vreo 3 ani intre doua albume. Dar pana atunci mai e mult timp (relativa treaba, dar mai e... :roll: ) si se pot intampla multe.
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 114
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:28 pm

best of

Post by Freezerator »

Mi-ar placea, in ceea ce priveste best of-ul asta, pe langa piesa sau piesele noi ce vor aparea acolo, sa re-inregistreze restul pieselor consacrate. Ar fi mai fain decat sa ascult hiturile lor inca o data. Ar fi o experienta faina, de exemplu, sa ascult Bestrafe mich reinregistrata in 2011 sau Herzeleid.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, n-ar fi rau sa remasterizeze cate ceva.
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Mie, unul, mi-ar fi drag sa includa si Wilder Wein ... offf!
Post Reply