Username-ul

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Username-ul

Post by Mihnea »

Fiecare din noi are un username. Mie mi-a ramas in cap o vorba pe care am vazut-o pe un forum: Fiecare username are un motiv, nu este ales intamplator.
Acum, am creat acest topic ca sa ne spunem povestea username-ului, de unde vine, ce reprezinta sau ce inseamna.
Ca tot am deschis topicul incep eu, desi la mine este foarte usor :lol: Este numele meu, in schimb numarul este un obicei prost luat de pe alte site-uri unde Mihnea era luat deja. Nu m-am gandit (ce minune :P ) ca Mihnea putea fi liber, asa ca am luat Mihnea22. Nici acum Mihnea nu este luat, dar raman cu asta ca pe asta il am si pe alte site-uri :lol: :lol: :lol:
Astept si povestile voastre :D
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Sylar - e personajul negativ principal din Heroes...si l-am ales fiindca ma plictisisem de Fassade (nickul de pe forumul vechi)

http://en.wikipedia.org/wiki/Sylar
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

Sabeen - Numele meu fiind Sabin, la un moment dat, cineva pe net mi-a tot spus Sabeen vreo luna de zile si asa mi-a ramas. Si e ok ca username...
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Nick-ul meu vine din acest text:

"Plead, like a sneak, do not rob, do not thief
Be keep headstrong, no surrender, no retreat
Vicious and clean, edge like a laser
Words to hit you-like a laser
It's free the sweet one, the short and the brief one
I am the chaser"
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Scooter - The Chaser

voiam la un moment dat sa-ti spun ca ma duci cu gandul la Scooter cu nickul tau :D..dar nu ma gandeam la melodia aia ci la How much is the fish ("the chase is better than the catch")
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

La mine e foarte simplu . Prenumele meu ,incepe cu E , dar e destul de lung si oricum nu mi-a placut niciodata. Foarte repede mi-a venit in minte,cand m-am logat aici, un ID simplu EVA. Dar cum nici acesta nu-mi place in mod deosebit am pus un A in loc de E. Nu m-am gandit ca poate insemna ceva dar mi-a placut ca e scurt si suna OK! :)
Stiti ce mi se pare ciudat? Ca vorbind atat de mult cu voi m-am obisnuit cu acest ID si daca ar striga cineva pe strada "AVA" ,sigur as raspunde ! :oops:
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Si la mine e oarecum simplu. Acum multi ani, prin 1998, un var din SUA imi scria mailuri, si cum era pe o adresa comuna de la munca trebuia mereu sa puna la subiect "Pentru Petru". Dupa un timp, probabil plictisit, a inceput sa sccrie scurt PEnTRU.
Intr-adevar AVA, si eu m-am obisnuit cu noile voastre nume, asa incat desi pe unii dintre voi va cunosc personal nu imi vine sa va spun pe numele real, ci pe cel de aici. Mi se pare mult mai natural.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu o sa va zic de unde mi-am ales nick-ul cand o sa imi aduc aminte :lol: :lol: :lol: Pe bune, ceva idei am, parca parca imi amintesc rationamentul pe care l-am folosit cand mi-am dat numele asta, dar nu garantez ca chiar asa s-a intamplat, mai ales ca am vreo trei variante, iar fiecare in parte mi se pare verosimila. Cred ca va ramane un mister pentru mine, cat si pentru voi :lol:
User avatar
un fan
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 53
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:13 pm
Location: Timisoara

Post by un fan »

in cazul meu este foarte usor sa iti dai seama de unde nik-ul
pur si simplu am zis ca sunt un fan dintre milioanele de fani Rammstein si nu am de ce sa ma diferentiez din moment ce toti iubim aceeasi formatie
so that's me ''un fan'' dintre multi altii
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Eu sunt doi fani. Unul emisfera Stanga si celalalt emisfera Dreapta. De multe ori se intampla ca cei doi fani sa nu se puna de acord asupra aceluias subiect. :P
De aici si rasu-plansu meu; de aici si eternul meu conflict interior; de aici critica (zic eu totusi constructiva) a unor aspecte ce tin de R+; de aici si permanenta mea (auto)reforma axiologica dictata de irelevanta status-quo-ului ontologic ...
De aici si criza mea existentiala demna de o adevarata epopee homerica (ma refer la Homer Simpson, desigur)
Faceti cunostinta cu mine. Eu nu sunt eu. Eu sunt Altcineva.
(Sau cel putin ar fi trebuit sa fiu)
SHILO(H)
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Shilo, tare iarba, nu? :lol:
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

PEnTRU wrote:Shilo, tare iarba, nu? :lol:
Image No comment. :lol: Cam toate ideile care mi'au trecut prin cap la postul lui Shilo se rezuma in ce'ai zis tu :lol: :lol: :lol:
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Eu ma gandeam la cabin fever, dar e mai distractiva varianta voastra in cazul lui Shilo :lol: :lol:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Assasimon wrote:
PEnTRU wrote:Shilo, tare iarba, nu? :lol:
Image No comment. :lol: Cam toate ideile care mi'au trecut prin cap la postul lui Shilo se rezuma in ce'ai zis tu :lol: :lol: :lol:
eu va contrazic de aceasta data! sorry !
Last edited by AVA on Sun Jul 11, 2010 8:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Ooo, inseamna ca ai inteles tot ce a vrut Shilo sa spuna :D Ne explici si noua? :mrgreen:
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
Post Reply